Reacties (2020-2, p. 69, Kadastrale vraag) In Geodesia 1965-2, p. 43-46, heeft mijn klasgenoot van het CTO hierover ge schreven (J.H.F. Dorscheidt, Het drostambt Tudderen). Hij won er een CTO-opstel- wedstrijd mee! Jammer genoeg is hij op zeer jeugdige leeftijd overleden. Hij was tekenaar in Maastricht, waar het drostambt Tudderen onder was gebracht. Jos Schreurs (2020-2, p. 96, column) Hierin komt de naam van mr.ir. J.M.C. Witvliet aan bod. In de jaren 1964-1968 heb ik, als HTS-student, de heer Witvliet leren kennen als zeer kundig (hij was voornamelijk docent juridische vakken, maar ook stagebegeleider). Hij was bijzon der, soms zeer geestig, maar kon soms be hoorlijk uit zijn slof schieten en zelfs de klas uitlopen, om dat lesuur niet meer te verschijnen. Hij kon ook boeiend vertellen over zijn studies, carrière en belevenissen. Soms liet hij daarbij blijken, dat hij een gefrustreerd mens was. Witvliet heeft veel meegemaakt en ook verteld over zijn diensttijd in Nederlands-Indië; zowel over zijn eerste als over zijn tweede periode. In 1942 werd hij door de Jappen als krijgs- gevangene afgevoerd naar Japan (tenminste, dat staat mij bij). Hij heeft daar een ver schrikkelijke tijd meegemaakt, ik dacht ook in Nagasaki (augustus 1945 met atoombom?). Hoe hij over zijn naoorlogse periode dacht weet ik niet (meer). Maar wel dat hij, weder om terug in Nederland, te werk gesteld werd in Zeeuws-Vlaanderen. Dat ervoer hij als een vernedering, vergelijkbaar als een overplaat sing van Batavia naar de Noordpunt van Celebes. In het boek 'Gods geuzen' van Jan den Hartog komt ook zoiets aan de orde. Al deze zaken, zijn docent-zijn en zijn be zoeken gedurende het praktijkjaar, hebben bij mij méér dan een positieve indruk over hem achtergelaten. Kees van Hamersveld (2020-3, p. 120, Unica op internet) Betreffende de Preuve der Land meters door Martinus van Dycke, ge publiceerd te Brugge: dit boekje werd uitvoerig beschreven in 1976 De Landt- meeters n°75 1715 en 76 1717, uitgave ter gelegenheid van het honderdjarig bestaan van de Brusselse vereniging De Landmeters, en de tentoonstelling die wij hebben georganiseerd in de Koninklijke Bibliotheek te Brussel door landmeters Roger Schonaerts en Jean Mosselmans en in het Nederlands vertaald door Jan De Graeve. Jan de Graeve (2020-3, p. 142 Column) Ja, de gemeentelijke herindeling waarbij Hoogland onderdeel werd van de gemeente Amersfoort ligt tot op de dag van vandaag heel gevoelig. In Hoogland kun je op veel woningen de Hooglandse vlag zien hangen om aan deze gevoelens uiting te geven. De ge meentelijke herindeling speelde in de jaren dat ik in Amersfoort op de middelbare school zat, en toen kreeg de Hooglandse jeugd een dag vrij om mee te gaan naar een demonstratie in Den Haag. Dat gaf wel wat jaloerse blikken, en er bleken plots meer scholieren zich ver bonden te voelen met de Hooglandse zaak! Astrid Elemans 173 2020-4 De Hollandse Cirkel

De Hollandse Cirkel (DHC) | 2020 | | pagina 33