Monografie Surinaams Dagboek door Joost van Aalst Geodetisch-Historische Monografieën Nr. 6 Jaar van publicatie: 2020. ISBN: 978-90-83062-32-7 NUR code: 686. De Stichting dankt de schrijver J.L.A. van Aalst voor het beschikbaar stellen van deze monografie. Auteursrechten: J.L.A. van Aalst Foto's en kaarten: foto's uit privé collectie van de schrijver, kaarten van de Dienst der Hydrografie en compilaties op basis van Google Earth en hydrografische rapporten van de Dienst der Hydrografie. Design en opmaak: J.L.A. van Aalst, Stichting De Hollandse Cirkel Verantwoording Joost van Aalst heeft de monografie "Surinaams Dagboek. Oktober 1964 - Augustus 1965" grotendeels op basis van zijn eigen herinnering geschreven. Deze monografie beoogt niet om een weten schappelijke publicatie te zijn, vandaar dat niet is gerefereerd in de tekst. Joost van Aalst heeft opgeschreven hoe naar zijn her innering de werkelijkheid zich aan hem heeft voorgedaan. Hij heeft daarbij gebruik gemaakt van eigen aantekeningen, aange vuld met gegevens uit de scheepsjournalen van Hr.Ms. Luymes in het Rijksarchief en hydrografische rapportages van Hr.Ms. Luymes aan de Dienst der Hydrografie. De tekst is geïllustreerd met tal van foto's en kaarten. Deze zijn verzorgd door Joost van Aalst. Over de schrijver Joost van Aalst (1942) werkte zijn hele werkzame leven bij de Koninklijke Marine. Hij begon na het KIM in 1964 bij de Dienst der Hydrografie. Van 1968 tot 1977 was hij actief als onderzeebootbestrijdingsofficier. Hij kreeg in 1977 het commando over het opnemingsvaartuig Hr.Ms. Blommendal, werkte vervolgens in Den Haag bij de Di rectie Personeel, was commandant van het oceanografische onderzoekingsschip Hr.Ms. Tydeman en werkte weer in Den Haag, nu bij de Directie Economisch Beheer. In 1989 werd Joost van Aalst benoemd tot Chef der Hydrografie en volgde zijn bevordering tot vlagofficier (commandeur). In 1991 werd hij in de rang van schout-bij-nacht Directeur Personeel van de Koninklijke Marine. In 1995 werd hij Inspecteur-Generaal der Krijgsmacht en bevorderd tot vice-admiraal. Sinds 1999 is hij gepensioneerd. 178 Surinaams Dagboek Oktober 1964 - Augustus 19 65 m Mijn herinneringen aan laatste klassieke opneming van de Dienst der Hydrografie van de Koninklijke Marine L.A. van Aalst 2020-4 De Hollandse Cirkel

De Hollandse Cirkel (DHC) | 2020 | | pagina 38