Reacties Caert-Thresoor 2020-4 Randfiguren (28) (2020-2 en 3: nogmaals MD-er Willem Stel) Stug doorgravend in het familiearchief stuit ik op een foto van mijzelf (met jalon) en achter mij mijn oom Willem Stel (met de handen in zijn zakken) ergens onderweg in Friesland op 13 augustus 1957. De beide andere mannen zijn waarschijnlijk land meters. Mijn oom was in 1956 opgeklommen van ploeg- chef tot "metend rayonchef" en reed met een dienstauto langs de ploegen. Ik mocht mee op die dag. Geweldig, want zo vaak zat ik niet in een auto. Henk Stel, Emmen Algemene informatie: www.caert-thresoor.nl. 1 J,L" De redactie plaatst de inmiddels verschenen afleveringen met een vertraging van drie jaar op de eigen website. Uitgave 2020-4 van het tijdschrift Caert-Thresoor bevat onder meer de volgende bijdragen: Hidde Feenstra Meindert Schroor, Schiermonnikoog historisch op de kaart gezet; Tristan Mostert, Ambonse oorlogen: ongepubliceerde afbeeldingen van een onderbelicht koloniaal conflict nu digitaal beschikbaar; Onno Jager, De eerste atlassen: over de totstandkoming van een bijzondere serie postzegels; Jan de Vries, Malqueren: het mysterieuze Zweedse eilandje op Nederlandse zeekaarten. In de rubriek Kaartencollecties in Nederland wordt nu uit Slochteren de Jan Menze van Diepencollectie besproken (door Henny van Harten-Boers). Dit nummer bevat ook een openingsverslag van de GeoZone in het vernieuwde Allard Piersonmuseum in Amsterdam. Zie voor bezoekmogelijkheden: www.allardpierson.nl. 34 Kaart van het aartsbisdom Kamerijk, uitgegeven door Pieter Schenk en Gerard Valck, Amsterdam 1639 en/of 1695-1711, aldus het Rijksmuseum bij de omschrijving van haar exemplaar! 'Linksonder een cartouche, met daarbij twee figuren met meetkundige instrumenten, met twee schaalstokken: 2 Milliaria Gallica 2 Milliaria Germanica' De kaart is voorzien van een coördinatennet en een gradenverdeling langs de randen. (Adri den Boer) 2021-1 De Hollandse Cirkel 2021-1 De Hollandse Cirkel

De Hollandse Cirkel (DHC) | 2021 | | pagina 19