Uit: afscheid van dr.ir. Adolf Waalewijn (verslag A3, MD-blad 1981-7) 112 113 leg van alle openbare werken van het Rijk moesten worden gedocumenteerd. Het zijn getuigenissen uit het nabije verleden die de enorme schaal van de ingrijpende veranderin gen en de noeste arbeid van mens en machine laten zien die Nederland heeft gemaakt tot wat zij nu is. (Adri den Boer) Atlas van Nederlandse steden Het derde deel is uitgekomen met de succesvolle ‘Historische Stadsatlas NL-reeks’ van Martin Berendse en Paul Brood. Advertentie... Jaren 50/60 metalen bord (geen emaille) met tekst. Observatorium voor Satellietgeodesie T.U. Delft uit Radio Kootwijk. Komt compleet met montagebeugel. In gebruikte en goede vintage-staat, zie foto. Afmetingen 60 bij 35 cm. Kijk ook eens naar onze andere advertenties voor meer vintage van iconic junk. Loods en shop iedere zaterdag open van 11.00-15.00 uur of anders op afspraak. Adres: Rijksstraatweg 66a te Elst (gem. Rhenen) (Chris Nelis) Vader van Maarten ’t Hart (reactie op pag. 88 in nr 2021-3)... Het gaat in het betrokken tekstfragment niet om z’n vader, maar om de vader van z’n oma, z’n overgrootvader was dus landmeter bij Rijkswaterstaat. Toevallig las ik het (leuke) boek ‘Magdalena’ voor m’n leesgroep, deze maand. Overigens weer met veel plezier De Hollandse Cirkel gelezen. Vriendelijke groet, Harry Uitermark Verreweg het mooiste kaartbeeld. Verreweg het mooiste kaartbeeld geven de topografische kaarten van de Topografische Dienst Kadaster. Dat is eigenlijk een wonder omdat dit ook de meest informatieve kaarten zijn. (Maarten van Rossum, in: Woord vooraf bij Atlas van de Wereldgeschiedenis, Amsterdam 2020-2021) 2021-4 De Hollandse Cirkel 2021-4 De Hollandse Cirkel “Na deze Mislukte poging vond ik werk bij het ingenieursbureau Van Steenis, en verliet ik Delft met het voornemen er niet meer terug te keren. Echter, in 1948 was ik alweer terug in Delft, nu als assistent bij prof. Baarda, met het oogmerk mijn theoretische kennis na twee jaar praktijk nog wat op te vijzelen. Het was twee jaar later, in 1950, dat het nieuwe hoofd van de Meetkundige Dienst, ir. Van der Weele (toen 35 jaar oud) mij vroeg of ik zin had bij de M.D. te komen, hetgeen ik maar al te graag deed; dit ondanks het feit dat Van der Weele mij vroeg om me in de waterpassing te verdiepen. U moet namelijk weten dat het waterpassen door de landmeters destijds als iets minderwaardigs werd beschouwd, en ik herinner mij dat Van Steenis in die kringen ook niet helemaal als geodeet werd geaccepteerd, want hij was immers alleen maar waterpasser geweest bij de M.D. Ik ben er achteraf trots op dat ik de uitdaging heb aanvaard en daardoor eraan heb kunnen meewerken om het waterpassen weer terug te brengen op de belangrijke plaats die dit onderdeel van de geodesie van oudsher toekomt."

De Hollandse Cirkel (DHC) | 2021 | | pagina 10