SE ato 48 betrokkene veroordeeld tot twee maanden ge vangenisstraf wegens ontucht met een minder jarige. Goes, opgeheven per 1 november 1960 De inventarislijst uit 1891 geeft een aardig kijkje in de inrichting van het kantoor: Een dubbele lessenaar Twee tafels met loketten Twee tafeltjes Vier tafels op schragen Een tafel Twee matten stoelen Drie stoelen met lederen zitting Vijf weener stoelen Vijf teekentafels Negen tabouretten (krukken) Drie copieerspiegels en twee daarbij be- hoorende trappen en een trapje Vier bankjes Eenentwintig kaartenkisten en vier voet stukken daarvan 63 portefeuilles tot berging van plans Acht registerrakken (een rak is een rek, ZK) Twee rakken met gordijnen Een rak met deur Zes kachels met toebehooren Veertien glasgordijnen Drie ladders Een brandkast Gasornamenten: een tweepitsarm, twee één- Landmeter Doekes in Goes was blijkbaar ge wend aan zijn apparatuur. Correspondentie uit de jaren dertig van de vorige eeuw geeft daar een kijkje in. In telegramstijl: landmeter Doekes weigert prisma (merk Bauernfeind) en meetband van Ahrend te aanvaarden, omdat deze niet van zijn favoriete merk zijn. Zijn chef vindt de weigering overdreven. De Minister verplicht de landmeter tot aanvaarding, onder uitspreking van zijn ernstig misnoegen. De chef verdedigt de landmeter: slechts liefde voor zijn vak dreef hem. De Minister schrijft dat hij de goede bedoelingen van de landmeter erkent. Gorinchem, opgeheven per 1 augustus 1960 Men was daar lang gehuisvest op Kalkhaven 89. Bij de samenvoeging met Dordrecht kostte de verhuizing van meubilair, registers enz. 416,75. pitsarmen, vier drielidsarmen, een tweelids- arm, twee éénlidsarmen, losse lamp met slang, een éénpitsarm Een extincteur met ladingen (brandblus- toestel) Twee turfbakken Een ganglamp Twee lampen met ballons Eén groote en vier kleine cocosmatten Vier blikken kokers ter verzending van plans Trap bij den teekenspiegel Twee glasgordijnen ’s Hertogenbosch, opgeheven per 1 januari 1976 In augustus 1971 verhuisde men van Wolvenhoek 7 naar Commissaris de Quaylaan 2c. Een winterse foto: Haarlem, opgeheven per 1 maart 1976 Daar heb ik gewerkt van 1969-1971 op Nieuwe Gracht 13. Een prachtig pand, hoewel niet effi ciënt. Een foto ziet u in nr. 3 van 2021 van dit blad. ’s Gravenhage, later Zoetermeer, opgeheven per 3 november 2008 Lang was men daar gehuisvest op Buitenhof 37. Een foto: Hoorn, opgeheven per 1 mei 1960 Onder dat ressort hoorde ook de gemeente Urk. Na de drooglegging van de Noordoost- polder viel Urk onder het Kadaster te Zwolle. Vanaf 1990 ging Urk naar Lelystad en tegen woordig hoort het onder de landelijke openbare registers. Maar Urk ligt nog op dezelfde plaats. Heerenveen, opgeheven per 1 november 1959 In 1813 heeft de bewaarder minstens de schijn op zich geladen alles in de steek te hebben gelaten. Van 15 november tot 5 december zijn geen akten inge schreven, althans de registers zijn toen niet bijgehouden. r'i! Ik 49 2022-2 De Hollandse Cirkel 2022-2 De Hollandse Cirkel

De Hollandse Cirkel (DHC) | 2022 | | pagina 6