3ËE1SIS WH 1 L Iks 1 i Kadaster, Hypoth. en Inspect Kanioot, L 0. 52 53 11J Zierikzee, opgeheven per 1 september 1966 Het kantoor hier is samengevoegd met Middel burg toen de Zeelandbrug er was. Het was een klein kantoor met diverse jonkheren als be waarder. Eén daarvan - van 1811-1814 - was jhr. mr. Willem Maurits de Brauw (1772-1841). Hij was eerder cadet-sergeant bij de Hollandse Brigade in Engeland. Zutphen, opgeheven per 6 mei 1976 Het Kadaster was gevestigd op Zaadmarkt 91. Zo’n honderd jaar geleden zijn er grote ruzies tussen de bewaarder en twee landmeters. Wel licht is er te weinig werk. Het eerste probleem gaat over een extra ingang in het kantoor voor de landmeters, die een clandestiene sleutel laten maken. De Minister staat het gebruik van de extra ingang toe. Conflict nr. 2 is al héél heftig: Tussen de be waarder en de landmeters J.G. Pompe (1852- Winschoten, opgeheven per 1 mei 1964 Het kadasterkantoor hier was in vroeger jaren gevestigd op Bosplein 1, het voormalige hotel “De Harmonie”. Een foto daarvan uit de jaren 20 van de 20e eeuw: 1937) en M. de Vroome (1881; ontslag per 1-8 1938) gaat het over vermeend brandstofgebruik door de bewaarder voor privédoeleinden. De bewaarder zegt door de landmeters geslagen te zijn. Het conflict sleept zich eindeloos voort. De bewaarder wil aangifte doen bij Justitie en verzoekt daartoe gebruik te mogen maken van ambtelijke stukken. Van alles gaat er mis; een greep uit de corres pondentie: De bewaarder is verbijsterd door de onjuiste voorstelling van zaken in officiële dienst brieven. Voortgaande ruzie tussen bewaarder en land meters over verwarming lokalen. De conciërge is ziek; de bewaarder wijt dit aan lange werktijden (van 5.30 uur tot laat in de avond). De conciërge en zijn vrouw zijn enigszins boers aangelegd, voor wie ieder ruim gebruik een gruwel is (om zuinig stoken te verklaren). Onenigheid tussen de bewaarder en de Ingenieur-Verificateur over te verstrekken uittreksels. Verdwenen kaarten doordat onbevoegden het Opheffing bijzondere bewaringen Zijn alle opheffingen van kantoren van het Kadaster nu genoemd? Nee, er waren diverse kantoren van de ruilverkavelingsdienst van het Kadaster, diverse kantoren van Buitengewoon Landmeetkundig werk, Centraal teken- en opleidingsbureau (zie foto hieronder van het gebouw Nieuwe Haven 6 te Den Haag), enz., die alle zijn opgeheven. En per 1 april 1839 werden de afzonderlijke kantoren van het Kadaster verenigd met de kantoren van de openbare registers. Toen ont stonden de kantoren van de hypotheken (be doeld is: de openbare registers), het kadaster en gebouw binnenlopen. Schuld van de land meter. Misdrijf tegen het openbaar gezag (voort gaande ruzie tussen de bewaarder en land meter Pompe; schelden; dreigen; fysiek geweld). Aanklacht tegen de bewaarder door land meter Pompe bij Justitie. De bewaarder vraagt drie maanden ziekte verlof; ziekteverlof nadien verlengd tot vier maanden. De bewaarder gaat weer aan het werk; beklaagt zich over opzettelijk verregaande onbeschoftheid. Voortdurend onmogelijk gedrag van de con ciërge; dienstweigering door de conciërge. de scheepsbewijzen). De kantoren van het Ka daster werden de bijzondere bewaringen van het Kadaster genoemd. Daarvan waren er 55. Deze werden dus opgeheven en verenigd met de “bewaringen der hypotheken”. Al in 1834, maar ook in 1836 en 1837, werden er kantoren samengevoegd. De samenvoegingen gebeurden als volgt: i Provincie Groningen Friesland Leeuwarden Sneek Zwolle Deventer Almelo Gelderland Arnhem Zutphen Tiel Utrecht 2022-2 De Hollandse Cirkel 2022-2 De Hollandse Cirkel Bijzondere bewaring van het Kadaster te: Samengevoegd tot kantoren van de hypotheken, het kadaster en de scheepsbewijzen te: i Drenthe Overijssel Groningen Zuidhorn Bedum Appingedam Winschoten Leeuwarden Dokkum Sneek Heerenveen Lemmer Assen Zwolle Vollenhove Deventer Ommen Almelo Oldenzaal Arnhem Harderwijk Nijmegen Zutphen Winterswijk Tiel Zaltbommel Utrecht IJsselstein Loenen Amersfoort Groningen Appingedam Utrecht Utrecht

De Hollandse Cirkel (DHC) | 2022 | | pagina 8