A Overlijden Adri den Boer in het regionale nieuws •2 bl Herman Quee 114 115 door de werkgroep grensstenen van de Histo rische Vereniging De Dree Marken, en in overleg met de gemeente Oldenzaal zijn zeven palen herplaatst. Op de palen staat het stadswapen van Olden- zaal: bij binnenkomst wordt de bezoeker ver welkomd door de gezegende groet van een bisschop. De wigboldpalen zijn daarmee een tastbare herinnering aan de geschiedenis van Oldenzaal. En ook hier kan de belangstellende bezoeker een wandelroute volgen die langs de palen voert. Naast Enschede en Oldenzaal heeft er ook een wigbold bestaan bij onder meer Groenlo, Delden, Deventer, Goor, Ootmarsum, Rijssen en Zwolle. Deze gemeenten hebben, voor zover viel na te gaan, de historische uitdaging nog niet opgepakt. Wigboldpaal Oldenzaal met het stadswapen (bron: www.hartvanoldenzaal.nl) Drie lezers tipten de redactie dat er in regio nale persorganen en verenigingsbladen aan dacht was voor het overlijden van Adri. In de AD-editie Rotterdam-oost werd aan gehaald dat hij in april j.l. het Gemeentelijke ereblijk ‘De Golfslag’ had gekregen, uit handen van wethouder Verbeek van de ge meente Zuidplas. Het AD-bericht noemt de twee rubrieken die hij had, ‘Toen Nu’ in huis-aan-huisblad Het Kanaal (meer dan 1000 wekelijkse afleveringen van 1979 tot 2013) en vervolgens de historische rubriek ‘OUD+Heden’ over de gemeente Zuidplas in weekblad Hart van Holland (van 2013 tot 2022). Hij bekleedde functies in het Streek archief Midden-Holland, gevestigd te Gouda, de Monumentencommissie Nieuwerkerk (sinds 2010 Zuidplas) en de straatnaamgevings- commissie Nieuwerkerk (sinds 2010 Zuidplas). Hij was oprichter van de Historische Vereni ging Nieuwerkerk aan den IJssel, de HVN, waarvan hij alle dertig jaren secretaris was. De HVN beheerde de Oudheidkamer, die al snel na de oprichting was ingericht. In de jaren Een in memoriam van de HVN in Hart van Holland noemt verder een aantal publicaties, waaronder de door Adri geredigeerde 17-delige serie ‘De kleine geschiedenis van het Groene Hart’, waarvan vijf delen door hem geschreven zijn, en 87 nieuwsbrieven van de HVN. Hierin wordt ook de rol van zijn vrouw Mieke bij de vormgeving en de fotobewerking genoemd. Streekarchief Midden-Holland schrijft over de vele bestuursfuncties die Adri daar bekleedde vanaf 1990. Hij verwierf talloze stukken voor de collectie, waaronder - in Frankrijk! - het Ambachtsarchief Zevenhuizen. De digitali sering van de Goudsche en Schoonhovense kranten wordt als een van zijn mijlpalen ge roemd. tachtig en negentig was Adri gemeenteraadslid (CDA). Zijn passie was de kerkgeschiedenis van de oude Dorpskerk. Waaraan doet deze laatste ontboezeming (en ook al het voorgaande) ons denken? Bovengenoemde rubriek ‘OUD+heden’ vertelt dat op 11 mei (een week voor zijn overlijden) de laatste van 245 afleveringen van de hand van Adri verscheen. Een mede-redacteur: “De man van de puntjes. Hij zette ze op de i, maar ook als lees teken was hij er scheutig mee, net als met het uit roepteken. Hij stopte er zijn verwondering, veront waardiging, ironie of soms frustratie in.” 2022-3 De Hollandse Cirkel 2022-3 De Hollandse Cirkel Het wigbold van Oldenzaal (bron: www.hartvanoldenzaal.nl) Adri heeft zojuist het ereblijk ‘De Golfslag’ uit handen van wethouder Jan Verbeek ontvangen.

De Hollandse Cirkel (DHC) | 2022 | | pagina 15