1L1 I I I I Column Betrouwbare overheid ï-s 1 11 II Pi n H’ Sliedrecht Anker Landmeetkunde BV Didam Zaltbommel Deventer Leidschendam Almelo Gemeente Almere Almere GeoMETIUS BV GeoNext Den Dolder Utrecht Delft Provincie Noord-Brabant Shell Global Solutions International BV Terraindex B.V. Rotterdam 124 j r Fugro NL Land BV Gemeente Almelo Hogeschool Utrecht Hoogheemraadschap van Delfland Hydrografie.info Hydrographic Society Benelux Ingenieursbureau Geodelta BV LNR Globalcom BV Van Oord Support Services BV Wageningen University Research Omgevingswetenschappen Waterschap Rivierenland Gemeente Nieuwegein Gemeente Tilburg Geo-Informatie Nederland Lelystad Heeg Delft Wageningen Tiel Pijnacker Almere Nieuwegein Tilburg Nijkerk Almere Bedrijfsdonateurs 06-GPS Antea Group BLWG Rijswijk ’s-Hertogenbosch Rijswijk Delft Cyclo Media Technology BV FACTO GEO V V -4 I Het zal in 1967 zijn geweest. Ik werkte in mijn tweede standplaats, het Kadaster te Zwolle op Stationsweg 2. Inmiddels was ik aangewezen om het publiek aan de balie te helpen. Notarissen, makelaars, overheden enz. kwamen kadastrale informatie halen en ik mocht die informatie voor hen opzoeken. Maar ook burgers kwamen om informatie. Dat waren de interessantste klanten. Vaak hoorde je verhalen aan over ruzies over grenzen, erfenissen en wat al niet. Ook huilende burgers stond ik soms te woord. Maar er kwamen ook mensen om inlichtingen die een kennisgeving hadden gekregen van de uitkomsten van een kadastrale meting. Meestal waren ze niet tevreden met de oppervlakte van hun nieuwe perceel. Zo kwam er vele weken achtereen op de dag dat het veemarkt in Zwolle was een man klagen over de oppervlakte van zijn perceel. Ik en diverse collega’s hadden de man alle uitleg al gegeven, maar de vragen en klachten bleven. Op den duur werd het zó vervelend, dat we ons beklag erover deden bij de baas: de bewaarder van de hypotheken en het kadaster. Dat was meneer Lagerwey, een vaderlijk type met een bezonken oordeel, die het voor je opnam als het nodig was. Hij hoorde onze klachten aan en zei: ‘Als die man weer eens komt, moet je hem bij mij brengen.’ Twee weken later stond hij er weer. We brachten hem bij de bewaarder met de zekerheid dat ook Lagerwey de man niet kon helpen. Maar binnen tien minuten zagen we de man het kantoor verlaten en hij kwam de volgende week niet meer en de week daarop ook niet. We vroegen de baas hoe dat bezoek was afgelopen. Hij zei: ‘Ik heb hem een nieuwe kennisgeving gegeven, weliswaar met potlood ingevuld, maar met de door de man gewenste oppervlakte van zijn perceel.’ We stonden verbaasd over zoveel vindingrijkheid. Zacharias Klaasse 1 I 2022-3 De Hollandse Cirkel im 1» 13 Interieur kadaster Zwolle. Stationsweg 2

De Hollandse Cirkel (DHC) | 2022 | | pagina 20