Van de redactie Inhoud Ad van der Meer 1 Krayenhoff en de Instructie voor de Géographische Ingenieurs (2) Jan Stehouwer Het zal vermoedelijk niet in het jaaroverzicht van de kranten komen, maar 2023 is voor De Hollandse Cirkel een bijzonder jaar: de Stichting bestaat 25 jaar! Sinds de oprichting in 1998 heeft De Hollandse Cirkel veel activiteiten ontplooid. Zo is de inventarisatie van het geo detisch erfgoed in Nederland aardig compleet geworden (waarbij het altijd de vraag is of je de laatste theodoliet bij de gemeente Waaldrecht wel in beeld gaat krijgen). Ook is de geodeti sche geschiedschrijving verder uitgebreid met een mooie serie geodetisch-historische mono grafieën. En het tijdschrift dat u nu in handen heeft, is de afgelopen 25 jaar met grote regel maat verschenen en qua vormgeving steeds beter geworden. De Stichting bevindt zich in financieel rustig water, we zijn blij met de struc turele ondersteuning die we van sponsoren en donateuren ontvangen. Er ligt een goede basis om de komende jaren door te gaan. We gaan in het tijdschrift gepast aandacht aan het jubileum geven. In dit nummer gebeurt dat door een gesprek met Leen Aardoom, de eerste voorzitter en thans ere-voorzitter van De Hollandse Cirkel. Verder in deze uitgave vindt u het vervolg over de Instructie voor de Géographische Ingenieurs van Jan Stehouwer, een leuk verhaal van Peter Laarakker over de Maréograph van Marseille, een artikel over een wel zeer merkwaardige grens tussen Frankrijk en Spanje, en een bijdrage over de lotgevallen van een bladschrijver bij het Kadaster. En ver der uiteraard de bekende rubrieken, waaronder aankondigingen van maar liefst drie karto- grafische tentoonstellingen. Mag ik de lezers overigens oproepen om de redactie vooral onderwerpen en tips toe te sturen die u interessant lijken voor het blad? Wij als redactie kunnen niet alle dagbladen, tijdschriften en activiteiten bijhouden, en dan missen we natuurlijk nog wel eens wat. Ook kopij, of ideeën voor kopij, worden graag door ons ingewacht. Laat het weten op redactie@ hollandsecirkel.nl. Bij voorbaat dank! 2 5 11 15 17 19 Varia 23 29 31 35 Caert-Thresoor 2022-4 36 2023-1 De Hollandse Cirkel Interview met Leen Aardoom Ad van der Meer Het vierkant van Maurits Ad van der Meer Eiland wisselt twee maal per jaar van nationaliteit Ad van der Meer Bladschrijver Zacharias Klaasse Overdracht geodetische gps-ontvangers binnen de TU Delft Sylvia Nijhuis Pijlers op de Vrouwenheide - een aanvulling Luc Heres Column Zacharias Klaasse Kopij voor nummer 2023-2 uiterlijk aanleveren op 1 april 2023. De Marégraph van Marseille Peter Laarakker

De Hollandse Cirkel (DHC) | 2023 | | pagina 3