„GEODESIA" EN KADASTER 11 door Mr. Ir. S. M. Meelker, Directeur van het Kadaster, President van het Comité O.I.R.F. der Internationale Landmeters Federatie te 's-Gravenhage. Het nieuwe tijdschrift Geodesia, dat nu zijn entree maakt in de Nederlandse landmeet kundige wereld, zal, als de redactie haar zin krijgt, moeten zijn ,,een fris, modern, geva rieerd tijdschrift van en voor allen die de lagere geodesie beoefenen of ermee in aan raking komen". Wanneer deze wens, geuit op blz. 138 van no. 4 jg 1959 van het Orgaan van de Ver eniging van T.A.K. in vervulling zal gaan, kan de kadastrale dienst zich daarover slechts verheugen. De middelbare kracht is reeds geruime tijd werkzaam op het terrein van de practische landmeetkunde. Zijn opleiding is thans uit muntend geregeld en de door hem verkregen positie is als stevig gefundeerd te beschou wen. Het is daarom geen wonder, dat zij die op middelbaar-technisch niveau in Nederland landmeetkundig werk verrichten, elkaar heb ben gevonden bij het uitgeven van een alge meen vaktijdschrift. Immers dit schept de mogelijkheid om naast het kennisnemen vaï vorderingen in techniek en wetenschap, ook te geraken tot het uitwisselen van ervaringen in de praktijk opgedaan. Diensten die tot dusver weinig van eikaars werk afweten kun nen zodoende komen tot betere waardering van hetgeen zij ieder presteren in het maat schappelijk leven, waardoor tevens de zo on misbare onderlinge samenwerking zal worden bevorderd. De kadastrale dienst, wellicht de grootste werkgever op landmeetkundig gebied in Ne derland, heeft geruime tijd geweifeld, doch is thans overtuigd van het nut of liever van de onmisbaarheid van de middelbare ambtenaren voor zijn personeelsorganisatie. Voor zijn nieuwe technische ambtenaren die hun juiste plaats in het dienstvak nog moeten vinden, kan het van groot belang worden geacht, dat zij voortaan in het nieuwe tijd schrift niet alleen een hulpmiddel bezitten tot het verkrijgen van uitgebreide vakkennis, maar ook dat zij in staat worden gesteld wat verder te blikken dan de grenzen van hun eigen dienstvak. Moge er frisheid, moderniteit en gevarieerd heid zijn in hetgeen „Geodesia" zijn lezers kring gaat bieden. Het zal de studiezin prik kelen en het plezier in eigen arbeid verhogen. 1959: Strakke onpersoonlijke zakelijkheid kenmerkt de moderne kadastrale kaart van een dichtbebouwde dorpsuitbreiding in de overbevolkte randstad Holland. 'i i! - 1 nfttlOER jTRAAT. HE'JOEN generaal LAAN. BOTHA

(NGT) Geodesia | 1959 | | pagina 11