onder de schijnwerpers in BELGIË In „Het Kadastraal Leven", Orgaan van de Federatie van het personeel van het Kadaster in België vestigt coll. R. Platton uit Brussel op de volgende wijze de aandacht op „Geo- desia": Met het nummer 4, van juli 1959, zal het zo gewaardeerde tijdschrift van onze Neder landse collega's „Orgaan der vereniging van technische ambtenaren van het Kadaster" voor de laatste maal verschijnen onder de vorm die wij kennen. Vanaf september zal het tijdschrift deel uit maken van een nieuw orgaan „GEODE- SIA", maandelijks uitgegeven door de „Ne derlandse genootschap van Landmeetkunde" dat verschillende verenigingen groepeert die belangen hebben bij de topografische vraag stukken. De groep opstellers, onder leiding van de heer Koopmans, en die het hunne bijdroegen tot de bekendmaking van het tijdschrift, de heer P. S. Teeling, juffrouw C. A. C. Best, zullen wij terugvinden in de schoot van het nieuwe comité. In een laatste uitgave herinnert de heer Tee ling aan de verschillende etappen die het be staan van het „Orgaan" kenmerken sedert het eerste, gestencilde, nummer van juni 1924 tot de brillante serie die met een prachtige uitvoering en illustratie de reeks komt sluiten. Het onderlijnt tevens de noodzaak van het nieuwe initiatief om, in een enkele uitgave, alle studies samen te vatten die voortkomen van verschillende middens en geeft uiting aan zijn ambities om, met de medewerking van allen, van „GEODESIA" een fris, mo dern en gevarieerd tijdschrift te maken, van en voor allen die zich met de topografie (lagere geodesie) bezig houden of er be lang in stellen. Wij twijfelen niet aan het belang voor het Kadaster dat de nieuwe uitgave zal bieden en wensen de toegewijde promotors van harte het beste. 18

(NGT) Geodesia | 1959 | | pagina 18