onder de indruk komen van de enorme verandering, die zowel in beroepsuitoefening als dus ook in de opleiding heeft plaats gevonden. De hoogste academische opleiding is hoger opgetrokken en het vacuum, dat dientengevolge daaronder moest ontstaan, is maatschappelijk opgevuld door middelbare en ook door lagere opleidingen. Vandaag ziet men een brede verscheidenheid van sferen, waarin landmeetkundigen werkzaam zijn. Het is bijzonder gelukkig te achten, dat het initiatief tot de stichting van het Nederlands Genootschap voor Landmeetkunde succes heeft gehad. De Vereniging van Technische Ambtenaren van het Kadaster is zelfs bereid geweest, het offer te brengen van de opheffing van het eigen orgaan der vereniging, zulks op basis van een juist begrip voor de grote betekenis van het algemene boven het bijzondere en van de aanraking met vakgenoten uit andere kringen. De T.A.K. verdient hiervoor een woord van hulde en dank. Het Nederlands Genootschap voor Landmeetkunde kan thans het verenigingspunt worden van die brede groep van mensen, die beneden het universitaire niveau hun, naar volume en kwaliteit, bij uitstek belangrijke functie in de landmeetkunde vervullen. Wij hebben in Nederland in de Nederlandse Landmeetkundige Federatie een uniek orgaan, waarop ons land trots kan zijn. Het verenigt tallozen, die op verschillend niveau in ons vak werkzaam zijn. Is het een te gewaagde gedachte uit te spreken, dat eens ook het nieuwe Genoot schap voor Landmeetkunde naast de Vereniging voor Fotogrammetrie en misschien ook naast de Nederlandse Cartografische Vereniging tot de Nederlandse Landmeetkundige Federatie zal behoren toe te treden? Iedere organisatie zou dan naast activiteit in de N.L.F. eigen specifieke interessen kunnen blijven behartigen en ook wel wetenschappelijke en technische vraagstukken op het eigen niveau kunnen blijven behandelen. Er is echter een bijzonder breed veld in de landmeetkunde, waaraan allen deel hebben. Het jongste congres van de N.L.F. gaf daarvan, evenals van de grote diversiteit en van de technische groei, een treffend getuigenis. Het is maatschappelijk van grote betekenis allen door en in deze N.L.F. te laten beleven, dat men deel heeft aan de grote landmeetkundige wereld en dat ieder daarin op de eigen plaats een specifieke verantwoordelijkheid draagt voor de hem toegewezen taken. Zijn ditdromen? Daarom voor vandaag slechts een welkom aan Geodesia en aan het Nederlands Genootschap voor Landmeetkunde! en het eerbiedwaardig oude (Breithaupttheodoliet)

(NGT) Geodesia | 1959 | | pagina 4