27 „kadastrale legger en aanwijzende tafel „(gedateerd 21 October 1832) alsmede „van de daarbij behorende kadastrale „plans van de gemeente Baarle-Nassau, „ter secretarie van de gemeente berus- „tende, in welke stukken de beide in den „hoofde vermelde gemeenten voor het „grootste gedeelte zijn opgenomen. ,,2e. Van de aanwijzende tafels en daar bij „behoorende kadastrale plans van de ge huchten Castelre en Zondereijgen, „waar in het overige gedeelte der beide „opgemelde gemeenten volkomen is ver- „vat, en ter effectuering van dit werk, „door de hoofd-administratie van het „.kadaster in de Provincie Noord-Bra- „band tot dat einde is verstrekt (de „hierboven bedoelde kopie-minuutplans). „3e. Zullen geraadpleegd worden de leggers „der grondeigendommen van bovenge- „melde gemeenten van den jare 1699 „en 1700. „4e. Zullen van de eigenaren der geëncla- „veerde gronden zoo veel mogelijk be- „wijzen van eigendom gevorderd wor- „den, ten einde zoo wel het wezentlijk „territoir als de ware grootte van ieder „perceel te kennen. „5e. Zullen bij alle operatiën op het terrein „de oudste en ter goeder naam staande „ingezetenen der beide boven gemelde „gemeenten en wel voornamelijk de „oudste tiendpachters, worden geroepen, „als zijnde door wederzijdsche partijen „erkend, deze het beste met het territoir „bekend te zijn. „6e. Zullen partijen, bij het ontmoeten van „zoodanige parceelen voor welkers „grenslijnen alle opsporing vruchteloos „blijft en derhalven een verschil van „meening te weeg brengt, dezelven naar „beste weten en in der minne, doch altijd „zooveel mogelijk in het bijzijn en de „goedkeuring van den eigenaar, vereffe nen." Als voorbeeld, op welke wijze ieder perceel werd nagegaan, volgt hier een uittreksel van sectie B, genaamd Ulicoten: De parceelen van en met nummer 1 tot en met no. 615 behooren tot de gemeente Baarle-Nassau. De parceelen nummer 616, 617 en 618 be hooren tot de gemeente Baarle-Hertog. Van het parceel nummer 619, groot 0.48.90 ha behoort aan de gemeente Baarle-Nassau 0.18.00, aan de gemeente Baarle-Hertog 0.30.90. De parceelen van en met nummer 620 tot en met no. 667, zijnde het einde der Sectie B, behooren tot de gemeente Baarle-Nassau. Ten slotte zijn wij aangeland bij het Beschrij vend Procesverbaal van delimitatie tussen de Koninkrijken België en Nederland, als annex gevoegd bij de Grensconventie, welke op 8 augustus 1843 te Maastricht werd geslo ten, regelend de begrenzing der Koninkrijken als gevolg van de scheiding van 1830. Van Maastricht af krijgt achtereenvolgens elke burgerlijke gemeente een afzonderlijk artikel, echter geeft artikel 90 een uitzonderlijke om schrijving ten aanzien van de gemeente Baarle-Duc (Belgique) en Baarle-Nassau Pays-Bas) Deze luidt in de oorspronkelijke tekst: „par. 1. La limite, après avoir séparé la Com- „mune de Poppel (B.) de celle d'Alphen „(P.B.) rencontre, au point décrit a la fin „de l'article précédent le territoire composant „les Communes de Baar-le-Duc et Baar-le- .Nassau. „En ce qui concerne ces deux Communes les „Commissaires-démarcateurs: „Vu l'article 14 du traité du cinq Novembre „mil huit cent quarante deux, ainsi conqu: ,,,,Le statu quo sera maintenu tant a l'égard des villages de Baar-le-Nassau (Pays- Bas) et Baar-le-Duc (Belgique) que par rapport aux chemins qui le traversent."" „Considérant que l'état actuel des lieux, „maintenu par la disposition de l'article qua- „torze précité, ne permet pas de procéder a „la délimitation régulière des deux Commu- „nes, dont il est question, Considérant „néanmoins, qu'il peut être utile de constater „ce qui a été contradictoirement établi par „le procés-verbal du 29-11-1836, arrêté et „signé le 23-3-1841 par les autorités locales „des deux Communes; „Décident: „a. Ledit procés-verbal, constatant les par- .celles dont se composent les Communes „de Baar-le-Duc et de Baar-le-Nassau, „est transcrit mot-a-mot, dans le présent „article. „b. Un plan spécial, en quatre feuilles, com- „prenant le parcellaire tout entier des „deux Communes, est dressé a l'échelle „du dixmillième et a ce plan sont an- „nexées deux feuilles détachées, représen tant, a l'échelle du deux mille cinq- „centième, les parties de ces Communes „qu'une échelle plus petite ne permet „pas d'exprimer avec clarté. „par. 2. Par suite de l'article treize du traité

(NGT) Geodesia | 1959 | | pagina 7