Grootste rail verkaveling van Europa Adit ministers op bezoek bij ruilverkavelingen 62 Op maandag 12 oktober werd een aanvang gemaakt met de werkzaamheden van de ruil verkaveling in het Land van Heusden en Al- tena. Volgend op de bijeenkomst in het dorps huis te Meeuwen die daartoe te 15.00 uur met genodigden en autoriteiten werd belegd, ver richtte de Commissaris der Koningin in de provincie Noord-Brabant, mr. dr. C. N. M. Kortmann, het eerste grondverzet met de dragline. Zoals bekend, betreft de ruilverkaveling in het Land van Heusden en Altena met een op pervlakte van 14.000 ha de grootste van Eu ropa. In mei van dit jaar werd de Plaatselijke Commissie voor deze ruilverkaveling geïnstal leerd, die onder voorzitterschap staat van mr. G. A. Bax, Burgemeester van Andel. Teneinde de investeringen voor de ruilver kaveling, die op 52,— miljoen wordt be groot, en waarin de belanghebbende eigena ren voor 33 zullen bijdragen, het volle ren dement te geven is voor dit gebied tevens een z.g. streekverbeteringsplan gelanceerd, met voorlichtingsaktiviteiten op breed terrein. Bij de verleden jaar gehouden stemming werd deze ruilverkaveling van kracht met voorstem men van 85 van de eigenaren, vertegen woordigende 75 °/c van de oppervlakte. Bij de ruilverkaveling komen aan de orde: grondverbetering, verbetering van de water beheersing en verkaveling, herindeling van grondbezit, boerderij-verplaatsing en aanleg en verharding van landbouwwegen, aanslui ting op utiliteitsnetten, krotopruiming, land schapsverzorging, enz. De werkzaamheden sluiten aan op een nieuw wegenplan dat rekening houdt met in aanleg zijnde en geprojecteerde Rijks- en Provinciale wegen. Men hoopt dat ruilverkaveling „Land van Heusden en Altena" in 1968 te hebben voltooid. Niet minder dan acht ministers hebben za terdag 17 oktober 11. de gehele dag besteed aan een uitgebreid bezoek aan het Gelderse rivierengebied. Aan deze wel zeer bijzon dere excursie naar de gebieden van de zo genaamde komgronden, die met ruilverka veling en andere cultuurtechnische werken tot ontwikkeling worden gebracht, namen alle ministers deel, die op enigerlei wijze bij het beleid en de totale problematiek der cul tuurtechnische werken in ons land zijn be trokken. Naast minister-president De Quay en de minister mr. Marijnen van Landbouw en Visserij, waren dat de ministers van Fi nanciën, Economische Zaken, Verkeer en Waterstaat, Sociale Zaken en Volksge zondheid, Volkshuisvesting en Bouwnijver heid en van Maatschappelijk Werk. In het gezelschap bevonden zich ook de Directeur van het Kadaster en de Hypotheken mr. ir.

(NGT) Geodesia | 1959 | | pagina 18