Vereniging voor Kadaster en Landmeetkunde 75 jaar Vriendelijk verzoek aan de akonnees 64 de bestaande achterstand op het gebied van de te meten akteposten. Ook in 1960 is bij de opstelling van de begroting rekening gehou den met het ten dele in overwerk verrichten van bureauwerkzaamheden, welke aan de afdoening van de ambtshalve metingen ver bonden zijn. De post overwerkgelden is daartoe sterk verhoogd. In de op 21 oktober gehouden stemming over de ruilverkaveling van de polders Den Hoek en Schagt (Krimpenerwaard-Zuid) is deze afgestemd met 444 stemmen tegen 282. Ook in oppervlakte waren de voorstanders in een grote minderheid, namelijk met 924 ha tegen 1304 ha. 22 oktober 1884, in de tachtiger jaren, werd de Vereniging voor Kadaster en Landmeetkunde opgericht. Ter gelegenheid van het 75-jarig bestaan hield deze bekende vereniging een feestelijke jubileumvergadering in het even bekende Hamdorff te Laren. Tot de aanwezi gen behoorden een groot aantal vertegenwoor digers van landmeetkundige diensten en van verenigingen die zich op het terrein van de landmeetkunde en zijn grensgebied bewe gen. Voor het Nederlands Genootschap voor Landmeetkunde woonden coll. Rietveldt en De Beurs de herdenkingsbijeenkomst bij, waar ook een afvaardiging van de Vereniging van Technische Ambtenaren van het Kadaster aanwezig was naast die van de Broederschap van Notarissen en verscheidene hoogleraren van de Technische Hogeschool van Delft en van de Landbouwhogeschool te Wageningen. Door zijn verblijf in het buitenland was de Staatssecretaris van Financiën verhinderd, de herdenkingsrede te houden. In zijn plaats sprak de Directeur van het Kadaster en de Hypotheken, mr ir S. M. Meelker. Ter gelegenheid van het jubileum verscheen een door de Uitgeverij Brill te Leiden keurig verzorgd boekwerkje-overdruk van het ok tobernummer van het Tijdschrift voor K. en L., waarin op prettig vlotte wijze in vijftien bijdragen de verschillende aspecten van het landmeetkundig werk is belicht. Op de inhoud van de jubileumpublikatie hopen wij in het de cembernummer van Geodesia terug te komen. U kunt de penningmeester van het Neder lands Genootschap voor Landmeetkunde veel werk en moeite besparen door, indien u dit nog niet gedaan hebt, het abonnementsgeld voor Geodesia over te maken op giro 223150 t.n.v. Penningmeester Ned. Gen. voor Land meetkunde te Amsterdam. Het abonnementsgeld bedraagt 12,50 per jaar. Voor oud-abonnees op het Orgaan V.T.A.K. tot en met december 1959 2, Voor oud-abonnees op het Orgaan V. v. L. tot en met december 1959 ƒ3,30 Voor de oud-abonnees op beide organen tot en met december 1959 0,80 De abonnementen van de leden van de drie aangesloten verenigingen worden collectief afgerekend door de penningmeesters van die verenigingen. Mogen wij op uw medewerking rekenen? Een zeer bemoedigende reactie mochten we ontvangen van de Directeur van de Topo grafische Dienst. O.m. schreef hij aan de re dactie van Geodesia het volgende: „Heden mocht ik het proefnummer ontvangen van uw maandblad. De inhoud en de uitvoering ervan hebben mij direct doen besluiten een abonne ment voor mijn Dienst aan te gaan."

(NGT) Geodesia | 1959 | | pagina 20