HTEN N.L.F.-EXAMENS EXAMEN landmeetkundig tekenaar N.L.F. 1959 Olieconcessie en Kadaster 77 Landmeetkundige berekeningen: 1 april 10.0012.30 uur Grootteberekening: 1 april 13.3016.00 uur Deze opgaven zijn dezelfde als die van het examen Landmeettechnicus. Kaarttekenen: 2 april 9.30—12.30 uur 13.30—16.30 uur Gevraagd werd een kaartering 1 500 uit te voeren op een reeds aangelegd ruitennet. De ze kaartering in inkt te zetten en te beschrij ven volgens gegeven aanwijzingen. Profieltekenen: 3 april 9.3012.00 uur Gevraagd werd een waterpassing te bereke nen, te tekenen op schaal 1 200 en af te wer ken volgens de aanwijzingen op normblad N 449, terwijl hoogtegetallen en de afstanden van de markante punten t.o.v. de hectometer- paal aangebracht dienden te worden in schuin draadschrift. Tenslotte de vraag: voldoet deze waterpas sing, uitgevoerd in heen- en teruggang, aan de algemeen geldende eis van nauwkeurig heid? Waarom? Topografisch tekenen: 30 april 13.0046.30 uur Op kodatrace te calqueren en te beschrijven een gedeelte van de afbeelding van een ste delijke situatie. De secretaris van de examen-commissie van de Nederlandse Landmeetkundige Federatie verzoekt ons het volgende mede te delen: Bij besluit van het Hoofdbestuur van de N.L.F. d.d. 19-11-1959 is het examengeld verhoogd van 35,tot 50,—; Op verzoek van de betrokkenen kan vrijstel ling gegeven worden in de volgende gevallen: a. voor het vak „kaarttekenen" aan bezitters van het diploma landmeetkundig tekenaar, die examen wensen te doen voor het di ploma landmeettechnicus, mits zij voor dat vak bij het behalen van eerstgenoemd diploma een zeven of hoger behaalden; b. voor het vak „landmeetkundige berekenin gen" aan bezitters van het diploma land meetkundig rekenaar, die examen wensen te doen voor het diploma landmeetkundig tekenaar of landmeettechnicus, mits zij voor dat vak bij het behalen van eerstge noemd diploma een zeven of hoger behaal den; c. voor de vakken „landmeetkundige bereke ningen" en „grootteberekeningen" aan be zitters van het diploma landmeetkundig te kenaar, die examen wensen te doen voor het diploma landmeettechnicus, mits zij voor die vakken bij het behalen van eerst genoemd diploma een acht of hoger behaal den; d. voor de vakken „landmeetkundige bereke ningen" en „grootteberekeningen" aan be zitters van het diploma landmeettechnicus, die examen wensen te doen voor het diploma landmeetkundig tekenaar, mits zij voor die vakken bij het behalen van eerstgenoemd diploma een acht of hoger behaalden. De vrijstellingen, bedoeld onder a tot en met d zullen alleen gelden voor examens, die af gelegd worden binnen 4 jaar na het behalen van het diploma op grond waarvan zij werden verleend. De omschrijving van het examenprogramma voor landmeetkundig tekenaar is enigszins gewijzigd en aangevuld. De daarop betrek king hebbende aanvulling van het prospectus kan bij de secretaris van de examencommissie van de N.L.F., Kanaalweg 3b te Delft wor den aangevraagd. Het zal aan de lezer uiteraard wel bekend zijn, dat de gegevens van de kadastrale legger en het kadastrale plan als uitgangspunt dienen van onteigening te algemene nutte, als grond slag in eerste aanleg van de stemming inge- t

(NGT) Geodesia | 1959 | | pagina 9