Geplastificeerde verzicht jalons Lezing over „Hydrostatische Waterpassing*' Kartografische studiedagen Mutaties In memoriam 39 Naar wij vernemen is het landmeetkundig personeel van de rijks-, provinciale- en ge meentelijke diensten in Apeldoorn, Arnhem, Nijmegen, Zutphen en omgeving alsmede het landmeetkundig personeel der Neder landse Heidemaatschappij uitgenodigd tot bijwoning op dinsdag 8 maart aanstaande van een lezing te Arnhem over „Hydrosta tische Waterpassing", te houden door Ir. A. Waalewijn, Hoofdingenieur van de Rijks waterstaat. Het initiatief tot deze bijeen komst (die de doelstelling van het Neder lands Genootschap voor Landmeetkunde en „Geodesia" wel zeer dicht benadert) gaat uit van de heren T. Schoffelmeer (landmeetk. dienst van het Kadaster), E. Schrikkema (meetk. dienst van de Rijkswaterstaat) en M. L. Veen (Ned. Heidemij). Lezers van Geodesia, die deze belangrijke en leerzame bijeenkomst wensen bij te wonen maar wel licht (nog) geen uitnodiging ontvingen, zijn mede zeer hartelijk welkom. Inlichtingen bij coll. E. Schrikkema, tel. (08300) 2 20 59. Met genoegen brengen wij ter kennis van de lezers van Geodesia, dat de Kartografi sche Sectie van het Koninklijk Nederlands Aardrijkskundig Genootschap van zondag 20 t./m woensdag 23 april aanstaande studie dagen hoopt te organiseren, welke het „gene raliseren" tot onderwerp zullen hebben. On der leiding van Prof. Dr. A. J. Pannekoek worden in voordrachten en oefeningen een aantal voorbeelden uit de praktijk der topo grafie en van de atlaskartografie behandeld. Bedoelde studiedagen zullen in een prachtige omgeving worden gehouden, nl. te Groet bij Alkmaar in het Pension „Carpe Diem". Here- weg 214. Nadere inlichtingen zullen op aan vraag gaarne verstrekt worden door Ir. C. Koeman, Park Arenberg 71 te De Bilt, tel. (030) 6 11 47. Bij de landmeetkundige afdeling van de ge meente Zwolle is m.i.v. 1 februari 1960 tot tekenaar C benoemd de heer C. P. van Heerdt uit Meppel. Aan coll. T. N. Verwey, opzichter le klasse A aan de landmeetkundige afdeling van de Dienst van Openbare Werken en Volkshuis vesting der gemeente Dordrecht, is m.i.v. 1 april a.s. eervol ontslag verleend in ver band met zijn benoeming tot technisch amb tenaar A bij de Dienst van het Gemeentelijk Grondbedrijf te 's-Gravenhage. Overleden te Delft op 4 februari 1960 in de leeftijd van 50 jaren Theodorus Jo hannes Hendrikus W o u d s t r a, in leven landmeetkundig ambtenaar A bij de Meetkundige Dienst van de Rijkswaterstaat, voorheen van 1926 tot 1951 werkzaam bij de Topografische Dienst van het voor malig Kon. Nederlands-Indisch Leger te Djakarta, het laatst als waarnemend Hoofd van de afdeling Opleidingen van de foto- grammetrische brigade. Hij ruste in vrede. II bespaart tijd en geld met onze Vraagt vrijblijvend inlichtingen bij de fabrikant: H. P. Kaspers, Groningen Noorderhaven z.z. 60 tel. (05900) 3 56 47

(NGT) Geodesia | 1960 | | pagina 15