Kortere insteltijd Snellere demping met de AUTOMATISCHE WATERPASINSTRUMENTEN gebaseerd op een geheel nieuw principe N.V» Handelsvereniging HAGEN telefoon 13 48 90 - ROTTERDAM 56 tien jaar is er gemiddeld 9000 ha per jaar ge reed gekomen. Zou men in ditzelfde tempo doorgaan, dan zou het 166 jaar duren, alvo rens dit probleem zou zijn opgelost. Ir. Dijk stra kwam (na verschillende argumenten te hebben genoemd) tot de eindconclusie, dat bij de huidige methode van ruilverkavelen het niet mogelijk is, dat de totale ruilverkavelings- behoeftige oppervlakte binnen een redelijke tijd kan worden behandeld. Een vlugge uit voering is onmogelijk aldus spreker door gebrek aan personeel. Voorlopig kan men alleen werken uitvoeren op het terrein van de waterhuishouding en ontsluiting met zo weinig mogelijk verschuivingen in de eigendomsverhoudingen. Ir. Dijkstra gaf in zijn rede het vorig jaar al aan, dat het voor bepaalde gebieden, die het eerst voor ruil verkaveling aan de beurt zijn, een nadeel is, dat deze bij het door hem geschetste systeem minder goed geholpen worden, dan bij de traditionele wijze van ruilverkavelen het geval zou zijn geweest. Ook al uit het oogpunt van algemene investeringspolitiek was er volgens deze leidende figuur geen andere keus moge lijk. Aldus Ir. Dijkstra in mei 1959! Uit het Maandblad W IJ van Finan ciën knipten we deze maand de aankondi ging van het navolgende jubileum: op 1 april a.s. zal de landmeetkundige ambtenaar A. C. W. van Tilburg, werkzaam bij de Ruilverka- velingsdienst van het Kadaster te Breda zijn zilveren ambtsjubileum vieren. Reeds nu bie den wij onze collega een hartelijke geluk wens aan! De medewerking van de lezers van Geodesia wordt verzocht bij het verzamelen van we tenswaardig nieuws uit binnen- en buitenland op het door ons tijdschrift bestreken vakge bied. Een voorbeeld van deze medewerking moge een mededeling uit Arnhem zijn: De landmeetkundige ambtenaar van het Kadaster te Arnhem, collega D. G. Verweij verkreeg eervol ontslag in verband met zijn benoeming tot Technisch Ambtenaar bij de gemeente Arnhem. De technisch ambtenaar bij de ge meente Arnhem, collega G. W. Geerdes ging op 1 maart over in dienst van de gemeente Rheden.

(NGT) Geodesia | 1960 | | pagina 16