BERICHTEN MUTATIE 107 Uitwisseling van gegevens over grondboek stelsels Op het terrein van het vergelijkend onderzoek naar de stelsels van de grondadministratie in de verschillende landen liggen nog vele vel den braak. De moeilijkheid voor de onder zoekers ligt vooral in de omstandigheid, dat de bronnen zozeer verspreid zijn en het op sporen ervan voor de enkeling te tijdrovend en vaak haast onmogelijk is. Van de ervaring van anderen kan men leren. Van de ervaring van zeer velen op het gebied van de verscheidenheid in de vastlegging van gegevens over de onroerende goederen kun nen „jonge" landen hun profijt trekken bij de eventuele opzet van hun grondadministratie, kan de „oude wereld" zonodig profiteren in geval van verandering, modernisering van deze administratie. Teneinde „research" te vergemakkelijken, alsmede „team-work" door vooraanstaande kenners op dit terrein aan te moedigen, be staat sedert enige tijd een door de Internatio nale Landmetersfederatie in het leven geroe pen coördineringscommissie, het „Office In ternational du Régime Foncier". Het bureau is gevestigd in Nederland onder secretariaat van ir. J. L. G. Henssen te Den Haag. Presi dent van het Office is mr. ir. S. M. Meelker, directeur van het Kadaster hier te lande. De leden zijn alle in West-Europa woonachtig: prof. dr. ing. A. Barvir uit Oostenrijk, dr. ing. F. Kurandt uit Duitsland, Ch. Noble uit En geland, de Fransman R. Perrin en de direc teur-generaal van het Belgische Kadaster H. Vasters. Adviseurs van het O.I.R.F. zijn de Engelsen V. L. O. Sheppard en miss E. M. Rutland. Verzoek van de administratie Herhaaldelijk wordt ons door nieuwe abon nees op ons tijdschrift om oude exemplaren gevraagd. Helaas kon coll. Koopmans niet steeds aan aanvragen voldoen, omdat van vooral de eerste jaargang de meeste nummers uitverkocht zijn. Verzocht wordt, niet-gebruikte exemplaren van „Geodesia" aan de administratie (Schim- melpennincklaan 9 te Utrecht) te willen af staan. Ook aan hen, die oude nummers te koop hebben, wordt verzocht zich met de administratie in verbinding te willen stellen. Nieuwe aanvragen tot ruilverkaveling De gemeente Marken heeft een aanvraag in gediend tot ruilverkaveling van 250 ha gron den onder deze gemeente. Mutaties bij het Kadaster (vervolg van pag. 81, aprilnr. 1960) Vrijgesteld van het in april 1960 gehouden examen voor tekenaar van het Kadaster en m.i.v. 1-3-60 verplaatst naar de achter hun naam vermelde standplaats: Huiter en F. Kolkman te Almelo ld, G. Th. van der Molen te Groningen ld, A. J. Rieks te Zwolle ld, B. M. Stok te Almelo ld, P. F. de Wit te Winschoten, J. Bakker te Groningen R, mej. E. Broers te Arnhem R, E. P. Dassen te Eind hoven R. A. M. Dek te Zierikzee R, mej. W. Keuper te Almelo R, Th. Poll te Eindhoven R, E. R. Nahar te Den Haag fot.d. Eervol ontslagen: m.i.v. 1 maart 1960 de landm. ambtr J. J. Beijers te Eindhoven R. (Collega Beijers is met ingang van die datum in dienst getreden bij de Landmeetkundige Dienst der Nederlandse Heidemij als tech nisch ambtenaar.) M.i.v. 1 april j.l. de landm. ambtr D. G. Verwey te Arnhem ld; de teke naar W. Froom te Amsterdam; m.i.v. 1 juni a s. de tek. mevr. M. Postma-van Essen te Utrecht ld; m.i.v. 1 nov. a.s. de landm. ambtr H. A. Kroes te Utrecht ld. Mutaties bij gemeenten: M.i.v. 1 mei j.l. is coll. D. Hoogendoorn, op zichter bij de landmeetk. afdeling v. d. dienst van Publieke Werken der gemeente Hilver sum benoemd tot tekenaar A le klasse bij de landmeetkundige afdeling v. d. Dienst der Openbare Werken en Volkshuisvesting te Dordrecht (vacature T. N. Verweij, zie Geo desia 1960/2).

(NGT) Geodesia | 1960 | | pagina 25