Geplastificeerde ver-zicht jalons Geslaagd De heer K. Wagenaar, technisch ambtenaar bij de Gemeentelijke Landmeetkundige dienst te Dordrecht is geslaagd voor het examen voor Landmeetkundig Rekenaar N.L.F. 1960. Onze hartelijke gelukwensen. Overheid beschikt over voldoende middelen om grondspeculatie te voorkomen Op schriftelijke vragen van het lid van de Tweede Kamer, de heer Westerhout, delen de ministers Marijnen (landbouw en visserij) en Van Aartsen (volkshuisvesting en bouw nijverheid) en de staatssecretaris Scholten (O. K. en W.) mee, dat zij kennis hebben ge nomen van de uitlatingen van de directeur van de provinciale planologische dienst in Zeeland, dat de pogingen van Staatsbosbe heer om vroongronden in die provincie in be zit te krijgen zouden zijn gestrand op de in vloed van speculanten op de desbetreffende grondprijzen. De bewindslieden achten de gesignaleerde feiten niet in strijd met een eerder gegeven antwoord op vragen van het Kamerlid, de heer Posthumus. Uit dat antwoord valt niet af te leiden dat er geen aankopen van recreatiegrond zouden kunnen plaatshebben tegen hoge prijzen, maar wel dat de overheid over voldoende middelen beschikt om te voorkomen, dat de aangekochte grond wordt gebruikt in strijd met de op deze grond gelegde bestemming. Bij een juiste toepassing van de planologische maatregelen op gemeentelijk, provinciaal en rijksniveau behoeven eventuele aankopen, als bedoeld, geen gevaar van ongewenste toe standen op te leveren. Departementale voorlichtingsbijeenkomsten over Ruilverkavelingen voor ieder toegankelijk Op voorlichtingsbijeenkomsten over ruilver kavelingen, welke uitgaan van of onder me de-verantwoordelijkheid staan van het minis terie van landbouw en visserij, wordt aan niet-leden van standsorganisaties noch aan andere geïnteresseerden nimmer op welke wijze dan ook de toegang geweigerd. Dit deelt minister Marijnen mee in zijn ant woord op schriftelijke vragen van het lid van de Tweede Kamer, de heer Egas, over voor lichtingsactiviteiten op de N.W.-Veluwe. Op de N.W.-Veluwe aldus de minister wordt in het kader van een streekverbete- ringsplan geïntensiveerde en gecoördineer de landbouwtechnische-economische land- bouwhuishoudkundige en agrarisch-sociale voorlichting gegeven. Sinds 1956 is de „Stichting tot Ontwikkeling van de N.W.- Veluwe" ingesteld, waarin o.a. vertegen woordigers van de georganiseerde landbouw uit genoemd gebied en de rijksvoorlichtings diensten voor de landbouw zitting hebben. De Stichting verzorgt de coördinatie van de voorlichtingsactiviteiten. Zij zijn in de eerste plaats gericht op verdere verbetering van de bedrijfsvoering van de landbouwbedrijven, zowel door individuele voorlichting als door bedrijfs- en groepsvoorlichting. Daarnaast hebben de huishoudelijke en sociale aspecten bijzondere aandacht. T.a.v. dit laatste punt vindt o.m. voorlichting plaats over verant woorde beroepskeuze en vakopleiding. Voorts wordt getracht de aanpassing van de verschillende bevolkingsgroepen aan de zich wijzigende omstandigheden zo goed mogelijk te doen verlopen. Uiteraard komt bij de voorlichting in dit ge bied met zijn slechte produktie-omstandig- heden de noodzaak van ruilverkavelingen ter sprake. In de voorafgaande jaren heeft in het gebied van de in 1958 afgestemde ruilverkaveling in Arkemheen de Cultuurtechnische Dienst, in samenwerking met de rijkslandbouwvoor- lichtingsdienst, een zeer intensieve voorlich ting gegeven over ruilverkaveling. In het winterhalfjaar vóór de stemming vonden in boerderijen een 40-tal voorlichtings- en dis cussiebijeenkomsten plaats van elk 15 a 20 personen, wonende in de omgeving. Hierbij werd geen onderscheid gemaakt tussen ge- organiseerden en niet-georganiseerden, agra riërs en niet-agrariërs. U bespaart tijd en geld met onze H. P. Kaspers, Groningen 135 Kromtrekken uitgesloten Nooit over te schilderen Attesten en beschrijving worden U gaarne toegezonden door de fabrikant Noorderhaven Z.Z. 60 tel. (05900) 3 56 47

(NGT) Geodesia | 1960 | | pagina 27