Berichten Geplastificeerde ver-zicht jalons 155 vertalingen uit het Tijdschrift voor Geogra fie der Russische Academie voor Weten schappen, het vakblad van het Geografisch Genootschap der Sovjet-Unie. Het eerste nummer der „Soviet Geography" bevat enige overzichten van de stand der Russische aardrijkskunde en geomorfologie, economisch- geografische bijdragen over Russische ste den en over Brazilië, alsook een uitvoerige bespreking der „woudkaart" van de USSR. (Bericht van Heinz Draheim in de A.V.N., juni 1960.) Tellurometingen in Liberia Welke moeilijkheden er door de landmeet kundige in Liberia zijn te overwinnen en op welke wijze men deze meetmoeilijkheden tegenwoordig te lijf gaat, wordt men eniger mate gewaar in het Svenska Lant- materi Tidskrift van maart 1960. Ir K. I. Akerblom verrichtte er tellurometingen en maakte voor verplaatsing van personeel en instrumenten gebruik van een helikopter. Mutaties in de redactie van Geodesia In verband met overwegingen zijn gezond heid betreffende heeft de heer P. S. Teeling zich genoodzaakt gezien uit de redactie van „Geodesia" te treden. Het nummer dat thans voor u ligt is het laatste, dat onder zijn leiding tot stand kwam. Het spijt ons zeer zijn ervaring, opgedaan tijdens zijn redac teurschap van het vroegere Orgaan van de Vereniging van Technische Ambtenaren van het Kadaster en voor ons tijdens het thans verlopen eerste jaar van het bestaan van „Geodesia" van zo grote waarde gebleken, te moeten missen. Het verheugt ons daarom hem als verzorger v;.n het Literatuuroverzicht als vaste mede werker te mogen behouden en van zijn erva ring in dit opzicht te kunnen blijven profite ren, terwijl we ook verder nog vele artikelen van zijn hand in dit tijdschrift hopen te mogen opnemen. Voor het vele werk in het afgelopen jaar voor „Geodesia" gedaan, be tuigen wij hem onze hartelijke dank. li bespaart tijd en geld met onze Kromtrekken uitgesloten Nooit over te schilderen Attesten en beschrijving worden U gaarne toegezonden door de fabrikant H. P. Kaspers, Groningen Noorderhaven Z.Z. 60 tel. (05900) 3 56 47 De functie van eindredacteur wordt overge nomen door de heer M. L. Veen, Burgemees ter Bloemersweg 26, tel. (08300) 3 24 14, Arnhem, aan wie dus in het vervolg alle cor respondentie betreffende de inhoud van dit tijdschrift dient te worden gericht. Rectificatie In het artikel van Ir. D. C. de Bruijn over de Tellurometer, geplaatst in de vorige afleve ring (nr. 6 van deze jaargang) zijn een paar storende fouten geslopen. Op pag. 115, linkerkolom, 12e regel van onder staat „gemoduleerd" dit moet zijn: „gedemo- duleerd". Op pag. 115, rechter kolom, 15e regel van onder, staat de modulatie, dit moet zijn: demo dulatie. Op pag. 116, rechter kolom, 14e regel van onder, staat A kristal, dit moet zijn: A kristal. Op pag. 118, linker kolom, 17e regel van on der, staat nulpuntsvrije waarde, dit moet zijn: waarde vrij van nulpuntsfouten. Van de administratie De administratie heeft behoefte aan de nrs. 1959/2, 1959/3 en 1960/1 van Geodesia. Deze nummers zijn uitverkocht. Aanbiedingen kun nen worden gezonden aan het adres: Schim- melpennincklaan 9 te Utrecht. Een hulpmiddel bij gelijkvormigheids transformatie Bij gelijkvormigheidstransformatie heeft men, soms zeer vele malen achtereen, beurtelings de coëfficiënten p of q in het instelbord te zetten, en een fout hierbij gemaakt, ontgaat aan de controle. Bij de handmachine kan men

(NGT) Geodesia | 1960 | | pagina 19