een landmeetkundig tekenaar Lustrumboek „Snellius Lezing over „Hydrostatische Waterpassing" GEMEENTE UTRECHT Bij de dienst van Openbare Werken kan worden geplaatst Vereisten tenminste een u.l.o.- of l.t.s.-diploma, alsmede een diploma landmeet kundig tekenaar of gevorderde studie hiervoor. Aanstelling zal geschieden, afhankelijk van opleiding en ervaring, in de rang van tekenaar of tekenaar A. Bezoldiging tekenaar f 4.561,92 tot f 6.336,— per jaar; tekenaar A f 5.195,52 tot f 7.451,16 per jaar (exclusief huurcompensatie). Sollicitaties worden ingewacht bij de hoofddirecteur van Openbare Werken, Achter Clarenburg 12 te Utrecht. In de linker bovenhoek van de brief vermelden nr. 8832 A. 205 Het Landmeetkundig Gezelschap „Snellius" gaat de viering van zijn 4e lustrum luister bijzetten door de uitgave van een lustrumboek. dat geheel gewijd zal zijn aan „De instrumentatie van de geodeet Aangezien dit boek nog gedrukt moet worden zou de objectiviteit ons gebieden met deze aankondiging te volstaan. Nu de lustrumcommissie ons echter inzage gaf van de lijst van onderwerpen, die in dit boek behandeld zullen worden, met de namen van de auteurs, willen wij niet verhelen, dat naar ons gevoelen ook buiten de kring van „Snellius" en de T.H.-gcmeenschap belangstelling voor deze uitgave behoort te bestaan. Ook zijn wij er zeker van dat er onder onze lezers velen zijn, die het zal spijten, wanneer zij achteraf, op een moment dat de oplage misschien uitverkocht is, horen van deze uitgave. Immers dit soort uitgaven pleegt men in een beperkte oplage te doen druk en. Met nadruk attenderen wij dus nu reeds op de komst van dit lustrumboek, dat zonder twijfel aanspraak maakt op een plaatsje in onze privé-bibliotheek, die - laten we eerlijk zijn - bij verreweg de meesten onzer toch al niet zo heel groot is. Hoewel dit laatste niet de reden behoeft te zijn, maar wèl het feit dat men zich moeilijk kan voorstellen op handiger wijze zulk een brede bespreking van het huidige gereedschap, dat over de volle lengte en breedte van het landmeters- en kaartenmakersbedrijf gehanteerd wordt, voorgezet te krijgen. Wanneer daar dan nog bi) komt dat dit boek nog ander nuttig materiaal bevat, b.v. in de vorm van adressen van de landmeetkundige bureaux en instellingen in Nederland, spreekt het vanzelf, dat wij van „Geodesia" gaarne gelegenheid gaven om door middel van inliggend pamflet met inschrijvingskaart onze abonné's in staat te stellen dit boek bij voorintekening tegen gereduceerde prijs te bestellen. Het adres van „Snellius"' is: Kanaalweg 4, Delft. 1 Voor de landmeetkundigen uit Arnhem en omgeving wordt op dinsdag 8 november 1960 weer een lezing gehouden in het Gebouw van de Hogere en Middelbare Bosbouw- en Cultuurtechnische School van de Nederlandsche Heide maatschappij, Huize Sonsbeek te Arnhem. De heer Ir. A. Waalewijn, Hoofdingenieur der Rijkswaterstaat zal dan spreken over „Hydrostatische Waterpassing". Alle collega's van de diverse landmeetkundige diensten worden uitgenod.gd deze lezing bij te wonen. Aanvang 20.00 uur. Schoffelmeer. E. Schrikkema, M. L. Veen

(NGT) Geodesia | 1960 | | pagina 21