opzichter - tekenaar a GEMEENTE HUIZEN (Nh.) van ongeveer 15 cm gereserveerd, terwijl uit praktische overwegingen een hoogte van on geveer 20 cm aangeraden wordt. Het aantal in deze afmetingen te zetten teksten is na tuurlijk afhankelijk van aanleg en vaardig heid van de tekenaar. Heel zelden zal dit tot één oefening beperkt kunnen worden. Het in potlood op het transparante materiaal aanbrengen van de nodige steunlijnen (voor 6 mm-schrift lijnen op onderlinge afstand van 3 mm) komt een scherpere begrenzing van het schrift ten goede. Immers wordt door de enigszins vettige potloodlijn de inkt tot op zekere hoogte tegengehouden. Het is bovendien aan te bevelen om als hulp middel tot het verkrijgen van een strakke schrijfrichting enkele evenwijdige potlood lijnen in de schrijfrichting aan te brengen. Geleidelijk aan zal de draadschriftoefening de ellipsenoefening kunnen vervangen. Ech ter blijft steeds gelden dat het regelmatig iedere dag tekenen van twee regels staand en twee regels schuin schrift nodig maar ook voldoende is om uiteindelijk een goed resul taat te bereiken. En dit resultaat wordt ge durende een daaropvolgende periode van in tensieve toepassing in een steeds groeiend tempo verkregen. De eenmaal ervaren te kenaar gaat dan spreken van het schrijven van draadschrift, daarmede onbewust de soe pelheid en snelheid waarmede dit schrift ge zet wordt, tot uitdrukking brengend. Draadschrift schrijven, een aanduiding reeds gebruikt in de aankondiging van dit hoofd stuk, logenstraft de opvatting van sommigen dat tekenwerk van deze kwaliteit veel tijd kost en daardoor duur is. Evenmin als een soortgelijke bewering juist is ten aanzien van het werk van b.v. een vakkundig typist, mar conist of pianist, geldt deze voor de in het vak ervaren kaarttekenaar. Ook hij schept een betere kwaliteit werk in dezelfde of soms zelfs gunstiger tijd dan degenen die, onvol doende of in het geheel niet opgeleid, zich als kaarttekenaar opwerpen, soms zelfs aan bevelen. Kaarttekenkunst kan alleen met suc ces bedreven worden indien een aanvankelijk daartoe aanwezige aanleg door middel van een goede opleiding ontwikkeld is. Bij het bedrijf openbare werken kan worden geplaatst een bij de afdeling Landmeten. Vereist wordt een diploma N.L.F. en ervaring in landmeetkundige werkzaamheden. Salarisgrenzen: f 436,tot f 555,— per maand exclusief 5,6 A.O.W., 2,5 huurcompensatie en 4 vakantietoelage. 239 llllllllllllil!llllllll!lllllllllllllllllllll[llllll!l!llll!lllllllllllllllllfl!lll!!IIIIIIIIIIIIIIIIIIIII!ll!lllllllllllllllllllllllllllllll[1!l[!l!llllllllllllllll!ll!lllllllillllllllllllllllllllllllllllllll!llllillllllll!llllllll!lllll[ Ill1llllllllllllllllllllllllllll!l!lllllllllllllllllllllllllllll!llllllllllllllllllllllllllllllllililll!llll!lllllllllllll!llllllllllllllllllllllllllllltlllllllllllllll Aanstelling boven minimum is mogelijk en geschiedt in vaste dienst. De gemeente Huizen is aangesloten bij het l.Z.A. Noordholland. Verplaatsingskostenverordening van toepassing. Medewerking wordt verleend bij het verkrijgen van woonruimte. Sollicitaties met uitvoerige toelichting binnen 10 dagen na verschijning van dit blad te richten aan burgemeester en wethouders van Huizen.

(NGT) Geodesia | 1960 | | pagina 11