1. een LANDMEETKUNDIG TEKENAAR 2. een WEG- EN WATERBOUWKUNDIG TEKENAAR GEMEENTE HAARLEMMERMEER 234 rechtelijke eisen ter bepaling van de rechts toestand van onroerende goederen wordt be steed en welke mitsdien door de Minister van Justitie wordt medegesigneerd?" Afgezien van de route van het betoog is de conclusie duidelijk een juridisch administra tieve, die voorbijgaat aan enige betekenis van de kadastrale kaart op het gebied van de ruimtelijke ordening. Deze bewaarder staat aan de andere kant van de streep, die blijk baar de grens vormt tussen de twee gebieden: de administratieve enerzijds en de planolo gische anderzijds. Wij van het kadaster hadden ons geschaard aan laatstgenoemde kant, en gedacht dat zo langzamerhand de van oorsprong admini stratieve taak van het kadaster zou overgaan in een planologische, althans cartografische. Maar ik vraag mij weer af: hebben we ons niet vergist? Sedert de heer Stoorvogel als directeur de hermeting van slechts enkele percentages van de oppervlakte van Neder land op 64 jaren plande, zijn er vier jaar ver lopen en vermoedelijk moeten deze 64 jaren reeds het dubbele zijn. Is het niet veel reëler met genoemde bewaarder aan de andere kant van de streep te gaan staan en samen een administratief kadaster in privaatrechtelijke zin op te bouwen en de cartografie over te laten aan hen, die reeds begonnen zijn? Velen van ons wanen zich als woestijnreizi gers die reeds in de verte een oase menen te zien: een cartografisch kadaster. Maar is het niet of de afstand tot die oase steeds groter wordt? Moeten we niet vrezen voor een fata morgana? In dat geval zou het wellicht beter zijn ons aan te sluiten bij de schrijver in het „Weekbladvoordat onze idealen in uto pieën zijn veranderd. „De doden zijn de enige onbetwistbare mees ters van de levenden heb ik een vorige maal de Franse socioloog Gustave le Bon laten zeggen, in verband met de kadastrale erfenis. Deze uitspraak werd toen door mij „betwist", omdat er niet alleen van evolutie, maar ook van revolutie sprake kan zijn. Ik houd deze gedachte voorlopig nog even vast, desnoods door de richting te veran deren. Bij de dienst van gemeentewerken kan worden geplaatst Vereist: theoretische scholing (b.v. C.T.O.-opleiding) en praktische ervaring. Vereist: een P.B.N.A.-, U.T.S.- of soortgelijke opleiding, alsmede praktische ervaring. Tewerkstelling zal plaats vinden in de rang van tekenaar (jaarwedde minimum f 4.112,07; maximum f 6.468,24; toelagen inbegrepen). Tegemoetkoming in studiekosten; verplaatsingskostenbesluit en ziekte kostenregeling I.Z.A.-Noordholland van toepassing. Sollicitaties binnen 10 dagen na de verschijning van dit blad aan de burgemeester te Hoofddorp.

(NGT) Geodesia | 1960 | | pagina 6