een tekenaar c Schermerhorn aan „Geodesia" en het N.G.L. in het eerste nummer, september 1959, richtte, schreef hij o.m.: „Het Nederlands Genoot schap voor landmeetkunde kan thans het ver enigingspunt worden van die brede groep mensen, die beneden het universitaire niveau, hun naar volume en kwaliteit bij uitstek be langrijke functie in de landmeetkunde ver vullen." Wij kunnen nu zeggen, dat dank zij „Geo desia", dank zij de regionale bijeenkomsten het N.G.L. thans inderdaad dit verenigings punt is geworden. Daarenboven geeft „Geo desia" voorlichting aan technici in aanver wante beroepen. Velen zijn abonnee en be zoeken de bijeenkomsten. Vooral voor T.A.K., dat het offer gebracht heeft haar eigen orgaan op te heffen, het al gemeen belang hierbij boven stellend, moet het een voldoening zijn, te weten, dat „Geo desia" allerwege met zoveel belangstelling wordt ontvangen en gelezen en in bredere kring waardering en erkenning voor deze „be langrijke functie in de landmeetkunde" ver worven heeft. Wij staan nog maar aan het begin; nog vele weerstanden moeten overwonnen worden; nog verschillende „terreinen der landmeet kunde" moeten „betreden" of vaker „betre den" worden. Het anderhalf jaar dat wij nu samenwerken, heeft ons veel geleerd. Wij mo gen niet ontevreden zijn, maar tevreden zijn wij nog lang niet. Ik geloof niet dat we dit stadium ooit bereiken. Maar goed ook! Wij hebben een plaats veroverd in 't Neder landse landmeetkundige wereldje, waar we niet meer weg te denken zijn. Bij het vele dat nog gebeuren moet vragen wij uw steun. Spaart ons uw opbouwende kritiek niet. Komt met uw voorstellen. Helpt ons, door over ons blad te praten en belangstelling te wekken. Dan wordt het voor het N.G.L. en „Geode sia" een goed jaar. Gaarne wil ik besluiten met de lezers en hun gezinnen, hier in Nederland en overzee, ook onze Belgische vrienden, een voorspoedig 1961 toe te wensen. (J. Rietveldt, ing.) Voorzitter N.G.L. GEMEENTE BEVERWIJK Bij de afdeling Landmeten van de dienst van Openbare Werken kan worden geplaatst die zal worden belast met alle voorkomende landmeetkundige tekenwerkzaam heden. Studie voor diploma C.T.O. of N.L.F. strekt tot aanbeveling. 4 Salaris f 354,26 f 461,98 (6 eenj. verhogingen). Deze bedragen zijn inclusief 5,6 0/o compen satie A.O.W. en 2lh huurcompensatie. Van toepassing zijn de I.Z.A.-regeling Noordholland, het verplaatsingskostenbesluit en een studiekostenregeling. Sollicitaties met uitvoerige inlichtingen omtrent personalia, opleiding, verrichte werkzaamheden en referenties kunnen worden gericht aan de directeur van Openbare Werken, Breestraat 37 te Beverwijk. In de linkerbovenhoek van de sollicitatie te vermelden 156 L.

(NGT) Geodesia | 1961 | | pagina 4