N.G.L. BERICHTEN W. Schermerhorn: Classification of Photo- grammetric Instruments. A. Brandenberger: Aerial Triangulation with Auxiliary Data. H. C. Zorn: The recent development in Theory and design of Approximate In struments. W. Schermerhorn: Convergent versus Verti cal Photography. A. J. van der Weele: Graphical or Numerical Photogrammetry. E. H. Thompson: Some observations on Ana lytical Aerial Triangulation. G. H. Schut: Remarks on the Theory of Analytical Aerial Triangulation. B. Hallert: Preliminary Report on Standardi sation of expressions for Accuracy in Photogrammetry. W. Schermerhorn: Sign Conventions in Pho togrammetry. F. Ackermann: On the adjustment of Rhom boids in Radial Triangulation. R. Roelofs: Radial Triangulation. M. Baussart: L'évolution récente des métho des de levé des cartes a petites échelles. R. G. Miller: The Interpretation of Tropical Vegetation and Crops on Aerial Photo graphs. SVENSK LAN DM A TER1 TIDSKRIFT Ook de Zweden hebben in het congresjaar een speciale uitgave van hun vakblad ver zorgd dat geheel gewijd is aan de fotogram- metrie. De tweehonderd pagina's tekst hier van bevatten de Zweedse bijdragen aan het congres: van B. Hallert, P. G. Fagerholm, E. Bergström, A. Thunberg, E. Rehnland, C. Ulf Thorsell en anderen. Het geheel is in de Engelse taal geschreven, met samenvattingen in het Zweeds. Ware het andersom geweest, dan zouden we niet de moed hebben het geschrift hier ter lezing aan te bevelen. DEUTSCHER LANDESBERICHT zum IX Internationalen Kongress für Photo- grammetrie Dit is het Duitse Nationale rapport voor het Londense congres. Het verscheen in de reeks van publikaties van de Deutsche Geodatische Kommission als Heft nr. 64 in de serie B: Angewandte Geodasie. Hierin hebben de Commissie-rapporteurs van de onderscheiden commissies I t/m VII hun rapporten gegeven. Hierdoor geeft deze uit gave een goed beeld van de stand en gang van zaken in de fotogrammetrie bij onze oos terburen. Aan het slot volgt nog een Inter nationaal rapport over de werkzaamheden van Commissie V (niet-Topografische toe passingen). Dr. van en uit het BIBLIOTHEEK N.G.L. De in de bibliotheek van de Stichting Neder lands Genootschap voor Landmeetkunde op genomen boeken en tijdschriften kunnen tegen vergoeding van portokosten door de lezers van „Geodesia" worden geleend. Uit leentermijn één maand. Aanvragen te richten aan M. L. Veen Ing., Burgemeester Bloemersweg 26, Arnhem, tel. 08300-32414. Voor de inhoud van de bibliotheek verwijzen wij U naar het le nummer van deze jaar gang, blz. 23. 43 LITERATUUROVERZICHT behorende bij het artikel „Toepassing van Hydrostatische waterpassing in Nederland", door ir. A. Waalewijn, op blz. 2733. 1. Schermerhorn, W. Bestimmung der Höhenlage der Insel Terschelling, Zeitschrift für Vermessungswesen 1926. 2. Waalewijn, A. River-crossings with modern level ling instruments, Bulletin Géodésique 1955 nr. 36. 3. Drodofsky, M. Stromübergangsnivellement mit dem Zeiss-Nivellier Ni-2, Zeitschrift für Vermessungswesen 1960. 4. Nprlund, N. E. Hydrostatisk Nivellement over Store Baelt, K0benhavn 1945. 5. N0rlund, N. E. Hydrostatisk Nivellement over 0resund, K0benhavn 1946. 6. Waalewijn, A. Report on hydrostatic levelling across the Westerschelde, Rijkswaterstaat Communications nr. 1 1959. 7. Sandig, H. U. en Scheel, G. Hydrostatische Strom- übergange im Gezeitengebiet, Bamberg 1952. 8. Sandig, H. U. en Scheel, G. Hydrostatische Elb- übergange im Rahmen des Nordseeküstennivelle- ments, Franfurt am Main 1957.

(NGT) Geodesia | 1961 | | pagina 19