jS&rickten^-y twee geodetisch ingenieurs 44 Jubilea bij het Kadaster Op 3 maart aanstaande hoopt collega P. van Beek, landmeetkundig Ambtenaar A bij het Bureau Ruilverkaveling te Almelo zijn zilve ren ambtsjubileum te vieren. Een week later 9 maart, zal het 25 jaar geleden zijn, dat col lega W. Dubbelt, leraar aan het Centraal Teken- en Opleidingsbureau van het kadas ter te 's-Gravenhage, in ambtelijke dienst trad. Beide collega's onze hartelijke geluk wensen. P. S. T. In Memoriam W. Wolters Op 4 februari j.l. is na een ziekbed van ruim vier maanden overleden onze collega W. Wolters, landmeetkundig ambtenaar A van het kadaster te Arnhem. Hij werd 7 juni 1901 te Assen geboren en 1 juni 1920 benoemd tot tekenaar van het daster ter standplaats Appingedam. 1 mei 1923 volgde overplaatsing naar Groningen. Collega Wolters werd op 1 mei 1932 aange wezen voor de opleiding voor velddienst. Hij was dus een der eerste metende collega's. 16 november d.a.v. werd hij als zodanig aan gesteld. Toen bij het uitbreken van de 2e wereldoor log alle metende tekenaars van het kadaster, zoals ze toen genoemd werden, naar de Ka dastrale Ruilverkavelingsdienst werden ver plaatst, kwam collega Wolters naar Arnhem. Zijn laatste standplaats was Arnhem L.D., waarheen in mei 1952 overplaatsing volgde. Met hem is een zeer bekwaam vakman heen gegaan, waaraan niet alleen de dienst, maar ook ons kadastrale ambtenarencorps veel te danken heeft, vooral door de moeilijke begin periode van de buitendienst. Hij was een zeer minutieus werker en een consciëntieus ambte naar, een voorbeeld voor vele jongeren. Steeds stond hij klaar anderen met zijn erva ringen te helpen; veel vrije tijd gaf hij aan de vorming van zijn metende collega's. Naast zijn ambtelijke werkkring vervulde hij in diverse verenigingen belangrijke functies. Een buitengewoon groot aantal belangstellen den bracht hem bij zijn teraardebestelling op 8 februari een laatste groet. NEDER1ANDS-NIEUW-GUINEA Bij de Afdeling Kadaster en Kaartering van de Dienst van Openbare Werken in Nederlands-Nieuw-Güinea bestaat de gelegenheid tot aantrekking van die zullen worden belast met topografische werkzaamheden, triangulatie en astronomische plaatsbepalingen. De voorkeur gaat uit naar candidaten met enige jaren praktijkervaring. Standplaats Hollandia. Bezoldigingsschaal710,— tot maximaal ƒ1315,— per maand. Inpassing in deze schaal naar gelang van ervaring. Duurtetoeslaggehuwden 17 72%. ongehuwden 5%. Kindertoelage: 10% per kind tot 21 jaar tot maximaal ƒ100,per kind per maand. Tegemoetkoming in de uitrustingskostengehuwden 3.000,ongehuwden 2.000, Dienstverband: kortverbandovereenkomst voor drie jaar met na afloop belastingvrije uitkering van een kortverband- toelage ad 25% der genoten bezoldiging en een bonus ad één maand laatstgenoten bezoldiging per vol jaar der overeenkomst, of uitzending in vaste pensioengerechtigde dienst met aanspraak op periodiek buitenlands verlof. Uitvoerige schriftelijke sollicitaties met opgave van referenties worden gaarne ingewacht bij de Afd. Pers. Zaken van de Directie Financiële en Economische Zaken voor Nederlands-Nieuw-Guinea, Plein no. 1, Den Haag.

(NGT) Geodesia | 1961 | | pagina 20