100 Elders in deze rubriek berichtte ik u over de beëindiging van het rekenwerk voor de Hon gaarse rijksdriehoeksmeting, welke thans over een geheel nieuw triangulatienet de beschik king heeft. Evenals in Polen is dat een „Full- netz", een verspreiding over het land van driehoekspunten via een driehoeksketting. Dr. E. Hönyi doet hierover mededelingen in het januarinummer 1961 van Geodézia és Kartografia. De nauwkeurigheid van driehoekspunten van de 4e orde is 1/147000, de standaardafwijking in de richtingsmetingen 1,4 secunde. Tijdens de rijksdriehoeksmetin gen heeft Istvan Joó gegevens verzameld over de pijlerdraaiing van hoge signalen, gegevens die hij eveneens in het onderhavige nummer publiceerde. Bij zijn onderzoek maakte hij ge bruik van de resultaten van de Russen Kras- sofski, Danilow en Furszof, die van de Frans man Tardi en van de studie van de bekende Duitse prof. E. Gigas. P. S. T. Een jubileum bij de afd. Landmeten van de dienst der Publieke Werken van de Gemeente Amsterdam Op 15 mei a.s. hoopt collega G. D. de Beurs, technisch hoofdambtenaar bij bovengenoemde dienst, zijn vijfentwintigjarig ambtsjubileum te vieren. Naast zijn ambtelijke werkkring vervult De Beurs de zeer belangrijke functie van penning meester van de Stichting Nederlands Genoot schap voor Landmeetkunde. Hij was één der mede-oprichters van de Vereniging voor Landmeetkundigen, waarvan hij eveneens vanaf de aanvang penningmeester was. In verband met de vele werkzaamheden verbon den aan het penningmeesterschap van de Stichting N.G.L. heeft hij deze functie echter moeten overdragen en is hij thans gewoon be stuurslid van deze vereniging. Wij wensen collega De Beurs van harte ge luk met zijn jubileum en hopen dat hij zijn werkzaamheden nog vele jaren zal mogen vervullen, zowel ambtelijk, als in de Stichting N.G.L. en de V.v.L. Ad muitos annos. A. t. K. Nieuwe aanvragen voor ruilverkaveling Door de Afdeling Zaanlandse Gemeenten en de Afdeling Westzaan van de Hollandsche Maatschappij van Landbouw, de Afdeling Zaandam van de Christelijke Boeren- en Tuindersbond, de Gemeente Westzaan en de Polder Westzaan is een aanvrage ingediend tot ruilverkaveling van een complex gronden onder de gemeenten Wormerveer, Whstzaan, Zaandijk, Koog a. d. Zaan en Zaandam ter grootte van ca. 1640 ha. Van het gemeentebestuur van Medemblik, de Afdeling Medemblik van de Katholieke land en Tuinbouwbond en de Afdeling Medemblik van de Christelijke Boeren- en Tuindersbond werd een aanvrage ontvangen voor een com plex gronden onder de Gemeente Medemblik groot ca. 760 ha. De Gemeenteraad van Opperdoes, de Afde ling Tuinbouw te Opperdoes van de Holland sche Maatschappij van Landbouw, de Afde ling Opperdoes van de Christelijke Boeren- en Tuindersbond en het Bestuur van de Veiling vereniging ,,Ons Belang" te Opperdoes vroe gen ruilverkaveling van een complex onder de Gemeente Opperdoes met een oppervlakte van ca. 380 ha. Vierde Internationale „Geodatischen Streckenmesskurs" te München Prof. Dr.-Ing. Max Kneissl van het Geode tisch Instituut aan de Technische Hogeschool te München berichtte mij, dat in de komende herfst weer een internationale vakantiecursus voor lengtemeting zal worden gehouden. Deze vindt kort vóór de .Deutsche Geodatentag 1961" plaats, nl. van 4 tot 12 september a.s. te München. Een uitgebreid programma van deze cursus „Electronik und Automatik im In- strumentenbau" wordt later bekend gemaakt. P. S. T.

(NGT) Geodesia | 1961 | | pagina 26