"Wed 11? plaatselijke situatie op verschillende punten vóór en na de aanvang van de werkzaam heden illustreerden het geheel. Vervolgens was het woord aan de heer W. J. Griep, die vertelde over de diverse problemen, waarmee men bij de voor de uit voering van de plannen nodige berekeningen, werd geconfronteerd en hoe deze werden opgelost. Dia's met voorbeelden van diverse berekeningen werden hierbij getoond. Het was jammer, dat veel van het gesprokene verloren ging, doordat de spreker zo moeilijk te verstaan was. Dit was te meer hinderlijk, omdat een dergelijk onderwerp zich toch al moeilijk leent om in het korte bestek van een causerie behandeld te worden, ook al kan men de gebruikte formules tegelijk op het beeldscherm zien. We hopen dan ook, dat we het behandelde nog eens rustig na kunnen lezen in een artikel in „Geodesia". De heer W. M. van Breen behandelde ver volgens de voor het uitzetten en plaatsen van de tunneldelen ontwikkelde meetapparatuur, waarbij wel speciaal opviel de, wat ik zou willen noemen: „elektrische waterpas", die nende om de dwarshelling van de tunnel- delen bij het plaatsen te controleren. Na het genot van een kopje koffie tijdens een pauze, waarin gelegenheid was oude kennis makingen te hernieuwen, werd de in één der gangen opgestelde apparatuur bezichtigd, waarna door de heer Entrop nog diverse vragen werden beantwoord. Hierna kon de voorzitter de bijeenkomst slui ten met een woord van dank aan de sprekers en aan het hoofd van de afdeling Landmeten van de Gemeente Rotterdam voor de mede werking, waardoor het mogelijk werd ge maakt deze bijeenkomst te organiseren. Al met al is het een interessante avond geweest, waarop we kennis hebben gemaakt met de landmeetkundige problemen waarmee men bij het onderhavige project te maken krijgt en de wijze waarop men deze verwacht op te lossen. Het zal interessant zijn in de toekomst te vernemen hoe een en ander in de praktijk verloopt. M. L. V. Donderdag 25 mei a.s. wordt een studieavond gehouden in hotel-café-restaurant Smits, Vre- denburg te Utrecht. Aanvang 20.00 uur. Prof. Ir. G. F. Witt, hoogleraar aan de Tech nische Hogeschool te Delft en Ir. L. Aardoom, wetenschappelijk ambtenaar le klasse aan deze T.H. zullen een voordracht houden over het onderwerp: De toepassing van het pons kaartensysteem bij ruilverkaveling Leden van de bij de Stichting Nederlands Ge nootschap voor Landmeetkunde aangesloten verenigingen, abonnees van Geodesia en an dere belangstellenden uit Utrecht en omge ving zijn van harte welkom. Correspondentieadres voor deze avond: A. P. M. de Goede, Verlengde Hoogravenseweg 290. Utrecht, tel. 0302 49 08. Het EERSTE N.G.L.-CONGRES in zicht! Drie belangrijke punten zijn reeds vastge steld: de datum, de plaats en de onderwer pen. Aldus: Vrijdaq 13 oktober Delft Luchtkaartering Dit laatste punt op te vatten als een serie onderwerpen in het kader van de praktische toepassing van de fotogrammetrie voor kaar- teringsdoeleinden. Naar aanleiding van de vraag in nr. 3 van deze jaargang schrijft de heer K. Wagenaar te Dordrecht: „Wij hebben sinds juni 1960 per meetploeg twee geplastificeerde jalons in gebruik. Deze worden in combinatie met vier „normale" jalons intensief gebruikt. Op deze wijze toe gepast bevallen ze ons uitstekend, omdat ze naast nadelen ook specifieke voordelen heb ben. Deze voordelen t.o.v. gewone jalons zijn: 1. Bij bewolkte lucht en bij tegenlicht zijn ze op grote afstand zichtbaar; 2. Door de geplastificeerde laag treedt min der beschadiging van de verf op; 3. Ze zijn vervaardigd van een goede kwa liteit houtsoort, waardoor ze niet krom trekken, en voorzien van een goede punt. Enkele nadelen zijn: 1. De witte gedeelten zijn belangrijk minder duidelijk zichtbaar; 2, De rode gedeelten verminderen ca. 30 125 Regionale bijeenkomst te Utrecht Rubriek:

(NGT) Geodesia | 1961 | | pagina 25