BERICHTEN N.G.L van en uit het 150 dat de wetgevingen van Frankrijk, Duitsland, Italië, Canada, Nieuw-Zeeland e.a. landen het beroepsstatuut van de zelfstandige particuliere) landmeter omschrijven en dat deze groep overal zeer duidelijk van de amb tenaar-landmeter wordt onderscheiden^ Van het Syndicat National des Techniciens et Employés du Ca dastre de France ontvingen wij het officiële vakorgaan Essor Syndicaliste van april 1961, nouvelle série, nr. 36 met een volle dig overzicht van de financiën en met de jaar verslagen en voorstellen voor het XVIIIe congres, dat 30-31 mei en 1-2 juni jl. is ge houden in de Salie des Fêtes te Brive-la Gail- larde (Corrèze). Aan contributies ontvangt deze vereniging van technische en administra tieve kadasterambtenaren met een ledental van ca. 2700 de som van N.F. 65.544,00. Be langrijk is de bespreking, gewijd aan de po sitieverbetering van de géomètre en de tech- nicien-géomètre. Men stelt zich voor, dat de overgang van de ene graad naar de andere zou moeten plaatsvinden, nadat de technicien- géomètre vier van de elf „brevets de qualifi cation" bezit. De landmeter bereikt dan in 17 jaar zijn maximum, de landmeetkundige in 24 jaar (verhogingen om de 2 jaar). Belangrijk is ook de actie, om overgang van bureaudienst naar buitendienst en omgekeerd over de ge hele lijn mogelijk te maken en om in de bui tendienst ook vrouwelijke landmeetkundigen van de bureaudienst op te nemen. W. K. Drs. A. W. Hermse, Huizenbezit. Prijs niet genoemd. De Uitgeverij van het Nederlands Instituut voor Bedrijfspaedagogie te Zeist heeft als derde boekje in de serie „Bezit" gepubliceerd: Huizenbezit. Waarom? Wat? Hoe? door drs. A. W. Hermse. In zijn voorwoord zegt de schrijver, dat de gezamenlijke opstallen in Nederland een zeer belangrijk deel van het gezamenlijke (natio nale) vermogen belichamen; de instandhou ding ervan is een aangelegenheid welke de Nederlandse volksgemeenschap in haar tota liteit zeker aangaat. De opzet van het boekje strekt niet verder dan om de lezer een algemeen inzicht te geven in het vraagstuk van de woningvoorziening door particuliere personen, hoewel drs. Hermse niet voorbij kan gaan aan andere vormen van bouw en exploitatie. Naast de mogelijkheden voor belegging vindt men in de diverse hoofdstukken ook statistie ken en kostprijsanalyses, vormen van eigen- domsverkrijging van woningen, een lijst van de hypotheekkantorèn, voorbeelden van een koopakte en een hypotheekakte. De lezer maakt kennis met het Nederlandse Kadaster als publieke instelling (blz. 26, 90), terwijl onder de jaarlijks terugkerende lasten natuurlijk ook de grondbelasting niet ont breekt. Met deze 4,86 van de zg. belastbare opbrengst zoals die staat vermeld in de ka dastrale registers moet immers nog steeds re kening gehouden worden, evenals met de m.i.v. 1-1-1960 ten behoeve van het Rijk ge heven 139 opcenten, al blijven dan tot 1965 gevrijwaard die gebouwde eigendommen, die na 31 december 1959 werden voltooid. Zij die zich (ook als bezitters of toekomstige bezitters) voor deze aangelegenheden inte resseren zullen veel lezenswaardigs vinden in dit boekje van 115 bladzijden. Een doelmatig trefwoordenregister vindt men aan het slot. W.K. Algemene vergadering van de Vereniging van Technische Ambtenaren van het Kadas ter op vrijdag 28 april 1961 in een der zalen van Esplanade te Utrecht. Op deze door veel leden bezochte vergade ring moest een omvangrijke agenda worden afgewerkt. De eerste punten van de agenda gingen vlug onder de hamer door. Zoals reeds in de aanvullende agenda was aange kondigd, opende voorzitter Vermeulen de vergadering met enkele woorden, terwijl hij bij het punt bestuursbeleid een overzicht gaf zoals anders gebruikelijk bij het begin van de vergadering, dit om de leden die niet tijdig aanwezig konden zijn toch de kans te geven dit belangrijke agendapunt te kunnen be luisteren.

(NGT) Geodesia | 1961 | | pagina 20