151 De vergadering besloot de bibliotheek van V.T.A.K. in bruikleen te geven aan het N.G.L. (Ook deze boeken ter leen te vra gen bij de eindredacteur van Geodesia nadat hierover nadere mededelingen zijn gedaan. Een overzicht van hetgeen de T.A.K.-biblio- theek omvat, is te vinden in het H.O. van T.A.K., jrg. 1959, afl. 2 en 3.) Voorts werd bepaald, dat afgevaardigden van T.A.K. in het Stichtingsbestuur van het N.G.L. contact met het H.B. van T.A.K. dienen op te nemen, indien in het Stichtings bestuur voorstellen aan de orde komen die wijziging van de financiële verhouding tus sen T.A.K. en N.G.L. ten gevolge kunnen hebben, teneinde moeilijkheden, zoals die zich in het najaar van 1960 hebben voorgedaan, in de toekomst te voorkomen. Tot opvolger van het aftredende bestuurslid K. Buursink werd gekozen C. M. v. Wezel te Utrecht, terwijl voor de vacature in het bestuur van de Stichting N.G.L., ontstaan door het niet-aanvaarden van zijn benoeming door A. Bakker, werd'voorgedragen B. M. de Bruin te Leiden. Voor de vacature in de redactie van Geodesia zal aan het Stichtings bestuur gevraagd worden te benoemen G. A. B. Frinking te Eindhoven. Van de mogelijkheid tot het houden van een eerste rondvraag voor de lunchpauze moest al spoedig worden afgezien, daar anders het tijdschema nog veel erger in de war zou ko men dan reeds het geval was. Het program van actie werd met enkele wijzigingen en toe voegingen na ampele bespreking aangeno men. Over andere agendapunten werd ook uitvoerig gesproken, met gevolg dat de lange agenda niet afgewerkt kon worden en de voorzitter bij de sluiting van de vergadering aankondigde dat binnenkort een verenigings raad zal worden bijeengeroepen om tot af doening van de agenda te kunnen komen. (Deze is inmiddels gehouden op dinsdag 16 mei te Utrecht.) Het was prettig zo'n groot aantal bekenden weer te zien op deze algemene vergadering. C. A. C. B. Samenstelling stichtingsbestuur en redactie Zoals reeds uit het hierboven opgenomen ver slag van de jaarvergadering van de VTAK blijkt is door deze vereniging als lid van de redactiecommissie voorgedragen de heer G. A. B. Frinking, waardoor de door deze reeds voorlopig ingenomen plaats in het be stuur van de Stichting Nederlands Genoot schap voor Landmeetkunde vacant werd. In deze functie werd gekozen de heer B. M. dc Bruin, terwijl in de vacature ontstaan door het aftreden van de heer K. Buursink door het bestuur van de VTAK werd aangewezen de heer C. A. Boelens. Het bestuur kwam op 3 juni in zijn nieuwe samenstelling bijeen en bekrachtigde de be noeming van de heer G. A. B. Frinking tot redactielid. Tevens werden de functies opnieuw ver deeld. Hieronder volgt de volledige samen stelling en taakverdeling: Voorzitter: Rietveldt Ing., Bijweglaan 23, Bennebroek, tel. 02502-6925. 2e voorzitter: J. F. Cock, Adriaan van der Doeslaan 38c, Rotterdam, tel. 010-183460. Secretaris: FI. A. M. Tijsmans, Burgemeester d'Aillystraat 48, Zierikzee, tel. 01110- 2627. 2e secretaris en advertentiepropaganda: E. Schrikkema Ing., Roemer Visscher- straat 48, Arnhem, tel. 08300-22059. Penningmeester: G. D. de Beurs, Zocher- straat 77-1, Amsterdam-W., tel. 020- 124589. 2e penningmeester: B. M. de Bruin, Zoeter- woudsesingel 81, Leiden, tel. 01710-26740. Ledenadministratie en propaganda: C. A. Boelens, Finestraat 12, Maastricht. Wijziging in de redactie Door de benoeming van de heer G. A. B. Frinking komt een einde aan de waarneming van het redactielidmaatschap door de heer W. Koopmans. Wij willen hem ook op deze plaats hartelijk dank zeggen voor de prettige samenwerking gedurende de afgelopen maan den. Het grote enthousiasme waarmee hij steeds weer allerlei activiteiten in en buiten de redactie stimuleerde moge vele jongere col lega's ten voorbeeld zijn. Wij hopen nog lange tijd van zijn medewerking te kunnen profiteren als administrateur, zowel als auteur van vele artikelen. Namens de collega-redactieleden. M. L. Veen Ing., eindredacteur. De samenstelling van de redactie is thans: Eindredacteur: M. L. Veen Ing., Burgemees ter Bloemersweg 26, Arnhem, tel. 08300- 32414. Leden: E. Draisma Ing., W. van Windenstraat 5, Pijnacker, tel. 01736-2682. Mej. C. A. C. Best, Elisabeth Brugsmaweg 1, flat 318, 's-Gravenhage, tel. 070-371036. G. A. B. Frinking, St. Norbertuslaan 9. Eind hoven, tel. 04900-15981.

(NGT) Geodesia | 1961 | | pagina 21