stand zijn gekomen. Ir. N. E. Burhoven Jas pers bleef als fungerend-directeur de verant woordelijkheid voor de goede gang van za ken dragen (de directeur ir. J. B. Dumont zette zijn werk voor het Landelijk Didactisch Centrum voort). In september 1960 werden gevormd 2 klas sen BI, één klasse Wl en Ll, één klasse W2 en W2*, L2 en L2*. 2 klassen B2, en 2 vierde klassen voor elk der afdelingen. Door gebrek aan lokalen konden in totaal 68 gegadigden, die aan de eisen van toelaatbaar heid voldeden, niet worden opgenomen. Ge lukkig wordt aandacht besteed aan een doel matige uitbreiding. Bij het begin van de cur sus 1962/1963 zal, naar het bestuur hoopt, een groter aantal leerlingen toegelaten kun nen worden. De autoriteiten toonden een sympathiek begrip voor de ruimtenood. Op 1 januari 1960 bedroeg het aantal inge schreven leerlingen 439, w.o. 112 aanstaande landmeetkundigen (le jaar: 16, L2*: 19, 2e jaar: 21, praktijkjaar: 27, 4e jaar: 29). Van de 439 leerlingen waren 135 in het bezit van een einddiploma H.B.S.-B en 4 van het eind diploma Gymnasium-B. Op 31 december 1960 waren voor de cursus 1960-1961 ingeschreven 438 leerlingen (naar de herkomst verdeeld over 152 gemeenten), w.o. 111 aanstaande landmeetkundigen. Uit de provincie Utrecht komen ruim 200 van de 438 toegelatenen. Op voordracht van het Bestuur zijn door de Minister van O., K. en W. tot gecommitteer den bij de eindexamens landmeetkunde be noemd: mr. ir. S. M. Meelker, hoofd van de directie Kadaster en Hypotheken van het Mi nisterie van Financiën en ir. B. Scherpbier, raadgevend ingenieur, oud-hoofd van de To pografische Dienst der N.V. Bataafse Petro- leummaatschappij. In totaal zijn nu 93 diploma's uitgereikt voor landmeetkunde (w.o. 25 na het eindexamen 1960 L.). Eén kandidaat landmeetkunde be haalde ook reeds het diploma van de afdeling bouwkunde. Van de herdenking van het 50-jarig bestaan van de school (met o.m. een voordracht van mr. ir. S. M. Meelker over de ontwikkeling van de techniek der landmeetkunde in de laat ste tijd) heeft u elders in dit tijdschrift reeds kennis kunnen nemen (nr. 11, 2e jg.De tekst van voordrachten en redevoeringen werd uitvoerig gepubliceerd in ,,De Aan nemer'' van 5 en 12 november 1960. Het facultatief vormend onderwijs, dat reeds Esperanto en Frans omvatte, werd verrijkt met practica voor klassieke en moderne mu ziek en zanglessen. Met betrekking tot de excursies was 1960 ook zeer vruchtbaar. Wij herinneren hier alleen aan verschillende van de landmeetkunde- klassen (le klas stuw Hagestein, Deltawer ken, ruilverkaveling Ned. Heidemaatschappij, staalfabriek Demka, tentoonstelling „Snel- lius2e klas en sterklasse: Waterloopkundig Laboratorium te Delft, ruilverkavelingsobjec ten in Zuid-Holland, Landmeetkundige dienst van de gemeente 's-Gravenhage, Rijkswater staat en Topografische dienst te Delft, instru menten in Universiteitsmuseum; 4e klassen: Fotogrammetrische diensten te Delft, Ge meentewerken te Utrecht enz. enz.). Alle ex cursies werden begeleid en toegelicht door leraren en assistenten. De ontvangsten en uitgaven belopen een be drag van ƒ789.142,14. De subsidies van Rijk en Gemeente waren resp. 532.976,87 en 203.336,41. Aan schoolgeld kwam binnen 15.576,36. De uitgaven aan bezoldiging per soneel bedroegen 628.849,29. De staat betreffende het personeel bevat 36 leraren in vaste dienst en 14 in tijd. dienst. W. K. Nieuwe aanvragen voor ruilverkaveling Aangevraagd is de ruilverkaveling van een complex gronden ter grootte van ca. 1730 ha onder de Gemeente Susteren in Limburg. Vierde internationale cursus voor lengtemeting te München We ontvingen thans het programma van deze reeds in het aprilnummer aangekondigde cur sus, die gegeven wordt aan de Technische Hogeschool te München van 4—12 septem ber 1961 Leider is Prof. Dr. Ing. Max Kneissl. Diverse cursussen worden gegeven over „In terferentie- en basismetingen", „Elektronische en automatische instrumenten„Lichtsnel heid en Tijdmeting", „Lichtelektronische en elektronische afstandmeting". Mededeling aan lezers en adverteerders Wij maken u er op attent, dat in augustus in verband met de vakanties geen nummer van „Geodesia" verschijnt. Wij verzoeken u hier mede bij het inzenden van berichten en adver tenties rekening te houden. Redactie en administratie 154

(NGT) Geodesia | 1961 | | pagina 24