z.o.z. Delft, 20 juli 1961. Het Nederlands Genootschap voor Landmeetkunde (N.G.L.) hoopt zijn 1ste Landmeetkundig congres te houden in de Stads- doelen te Delft op 13 oktober a.s. Dit congres zal in het teken staan van de praktische toepassingen van de luchtkaartering In een aantal korte exposé's zullen deskundigen vanuit eigen ervaringen de voornaamste aspecten er van belichten en ter sprake brengen 1. De weg van foto tot kaart. 2. De opzet van een luchtkaartering. 3. De terrestrische grondslag en de paspuntbepaling. 4. De luchtfoto-navigatie. 5. De kadastrale toepassing. 6. De betekenis voor stadsuitbreidingsplannen. 7. Het perspectief in de toekomstige ontwikkeling van de luchtkaartering. Het geheel is er op gericht om de praktijk-mensen uit alle sectoren van het landmeetkundig bedrijf en verder alle belangstellenden en belanghebbenden een samenvattend inzicht te geven in de tegenwoordige stand van de toegepaste fotogrammetrie op het gebied van het landmeten en kaarten maken. Hierbij zullen de moeilijkheden én de mogelijkheden ter sprake komen, zodat een goede indruk kan worden verkregen van wat kan en wat niet kan in deze jonge tak van de landmeetkunde. Ondergetekende wenst deel te nemen aan het 1ste landmeetkundig congres van het N.G.L. te houden op 13 oktober 1961 te Delft. Naam en voorletters: Woonplaats en adres: Hij geeft hieronder, met een kruisje in het betreffende vakje, aan wat op hem van toepassing is. lid van Ver. T.A.K. lid van Ver. M.D. lid van V.V.L. vrije abonné op Geodesia behorende tot geen der genoemde categorieën zal hij f 2,50 storten op post rekening 223150 t.n.v. de penningmeester van het N.G.L. te Amsterdam-W. Hij wenst deel te nemen aan de gemeenschappelijke koffietafel tegen betaling van f 2,50. Handtekening

(NGT) Geodesia | 1961 | | pagina 27