j$ericktet\~, 184 Ruilverkavelingsallerlei Nieuwe aanvragen voor ruilverkaveling Aangevraagd werd de ruilverkaveling van een complex gronden onder de gemeenten Valkenswaard, Heeze en Leende ter grootte van ca. 4200 ha; het blok „Wilnister groot te van ca. 1610 ha, gelegen onder de gemeen ten Mijdrecht, Vinkeveen en Wilnis; het blok „Blokland" ter grootte van ca. 360 ha, ge legen onder de gemeenten Mijdrecht en Ze venhoven; en het blok „Groot en Klein Oud Aa I' groot 370 ha, gelegen onder de ge meente Breukelen. Ruilverkaveling „Bommelerwaard Oost" Op 22 juni werd de ruilverkavelingsakte voor bovenvermelde ruilverkaveling gepas seerd. Hiermede werd de nieuwe toestand in dit gebied bekrachtigd. De aanvrage voor ruilverkaveling werd ingediend in 1949, ter wijl de stemming in 1951 werd gehouden. In dit blok ter grootte van 4700 ha werden 110 km wegen aangelegd of verbeterd, waar door elke kavel aan een verharde openbare weg kwam te liggen. De waterbeheersing werd verbeterd door het graven of verbete ren van 150 km waterlopen, terwijl 55 nieuwe boerderijen werden gebouwd. Twee tuin bouwcentra werden gevormd met 20 tuin- dersbedrijven. De ruilverkavelingskosten be droegen voor belanghebbenden 425,— per ha. Zeker 40.000 ha voor ruilverkaveling in stemming in 1961 In antwoord op nadere schriftelijke vragen van het Tweede Kamerlid, de heer Egas, met betrekking tot financiële bijdragen van der den -andere rijksinstanties dan „Land bouw", provincies, gemeenten en water schappen ten behoeve van de uitvoering van ruilverkavelingen, voor zover het dan gaat over verbeteringen van algemeen be lang, heeft Minister Marijnen te kennen ge geven, dat hij bijvoorbeeld ontsluiting, water beheersing, voorziening van utiliteitswerken, landschappelijke voorzieningen, het opvan gen van de gevolgen van rijksweg- of kanaal- aanleg e.d., aspecten van algemeen belang binnen ruilverkavelingsverband acht. De minister wil het geheel aan de andere instan ties overlaten, welke onderdelen van bepaal de ruilverkavelingsobjecten voor een even tuele bijdrage in aanmerking zouden kunnen komen, dan wel de voorkeur wordt gegeven aan een algemene bijdrage. Minister Marijnen laat in het antwoord tevens weten, dat in het lopende begrotings jaar zeker over 40.000 ha voor ruilverkave ling bestemd gebied zal worden gestemd, het aantal, dat maximaal in het vooruitzicht is gesteld. TENTOONSTELLINGEN 25-JARIG JUBILEUM N.L.F. Ter gelegenheid van het jubileumcongres van de Nederlandse Landmeetkundige Federatie wordt door diverse firma's een tentoonstel ling van moderne landmeetkundige en repro- grafische instrumenten gehouden in de Stads schouwburg te Tilburg. Voorts wordt door de N.L.F. in het Paleis Raadhuis te Tilburg een cartografische tentoonstelling georgani seerd. De exposities zijn vrij toegankelijk voor iedere belangstellende. Openingstijden: Dinsdag 12 september a.s. van 13.30 uur tot 16.30 uur. Woensdag 13 september a.s. van 9.30 uur tot 12.30 uur en van 14.00 uur tot 16.30 uur. EXAMENS EN MUTATIES Uitslag NX.F.-examens Geslaagd voor Landmeettechnicus N.L.F.J. G. Ver- steegh, Utrecht (abusievelijk in de vorige opgave niet vermeld) Landmeetkundige Dienst Nederlandsche Heidemaatschappij In dienst getreden: per 1 juli 1961 als techn. ambt. 2e kl.: H, de Jong.

(NGT) Geodesia | 1961 | | pagina 30