BERICHTEN N.G.L van en uit het 284 RAYONBIJEENKOMSTEN De Stichting Nederlands Genootschap voor Landmeetkunde stelt zich ten doel de bevor dering van de kennis van de landmeetkunde en tracht dit doel onder meer te bereiken door het organiseren van rayonbijeenkomsten en het subsidiëren daarvan. Geleidelijk aan zijn er spelregels gemaakt bij dit subsidiëren. De commissie, welke zich gaat belasten met de organisatie van een rayon bijeenkomst, behoort in beginsel te bestaan uit vertegenwoordigers (leden) van de drie in de Stichting samenwerkende verenigingen, al zal het geen bezwaar ontmoeten indien ook een of twee vrije abonnees in deze commissie zitting hebben. De datum van de bijeenkomst, de plaats waar zij wordt gehouden, alsmede de te bespreken onderwerpen moeten in het tijdschrift Geo- desia worden bekend gemaakt. Een briefje aan de redacteur, de heer M. L. Veen Ing., Burg. Bloemersweg 26 te Arnhem, is hiervoor voldoende. De publicatie geschiedt uiteraard kosteloos. Vanzelfsprekend moeten de onderwerpen van bespreking op een rayonbijeenkomst betrek king hebben op de landmeetkunde. Het begrip „Landmeetkunde" mag hier wel in uitgebreide betekenis worden gebruikt. De kring der uit te nodigen personen moet niet te groot, maar ook niet te klein worden genomen. Het meest gewenst is een rayonbijeenkomst te houden waar 30 a 100 personen aanwezig zijn. De subsidie wordt schriftelijk gevraagd aan de penningmeester van de Stichting, de heer G. D. de Beurs, Zocherstraat 77-1 te Amster dam, die door het bestuur gemachtigd is een bedrag hiervoor beschikbaar te stellen. Daar bij is toegezegd, dat ook de besturen der drie in de Stichting samenwerkende verenigingen in de kosten zullen bijdragen. Wil dus, om een voorbeeld te geven, een groep landmeet kundigen een rayonbijeenkomst beleggen, dan wordt er een commissie gevormd, waarin in ieder geval een lid van de Vereniging van Technische Ambtenaren van het Kadaster, een lid van de Vereniging van Landmeetkun- digen en een lid van de Vereniging Meet kundige Dienst Rijkswaterstaat zitting heb ben. Deze mensen vragen bijv. 10,bij drage aan elke vereniging, terwijl zij boven dien 30,'subsidie aan de Stichting vragen. Zij proberen of zij met deze 60,de bijeen komst kunnen organiseren. Lukt dit niet, dan is te proberen of de Stichting wat hoger wil gaan met de subsidie. Dit laatste zal alleen dan succes hebben als de betrokken commissie op eenvoudige wijze iets goed weet te organi seren. Het bestuur van de Stichting stelt het op prijs, dat één van haar leden wordt uitge nodigd en vooral, dat bij de opening van de bijeenkomst het bestaan van de Stichting wordt vermeld en dat een aantal exemplaren van het tijdschrift Geodesia ter kennismaking in de zaal aanwezig is. Dit propagandamate riaal is bij het bestuur van de Stichting ver krijgbaar. Het verdient tevens aanbeveling een presentielijst aan te leggen, vermeldende: naam, dienst en woonplaats van de bezoekers van de rayonbijeenkomst. Deze presentielijst kan na afloop van de rayonbijeenkomst ge zonden worden aan de heer Chr. Boelens, Finestraat 12 te Maastricht. ABONNEMENTEN GEODESIA Het bestuur van de Stichting „Nederlands Genootschap voor Landmeetkunde" heeft de abonnementsprijzen voor op 1 januari 1961 of later ingaande of vernieuwde abonnementen ongewijzigd als volgt vastgesteld: Vrije abonnees (niet-leden van één der aan gesloten verenigingen) per jaar 12,50. Studerenden aan T.H. en H.T.S. per jaar 7,50. Opzegging van abonnementen dient te ge schieden uiterlijk één maand voor het einde van het abonnementsjaar. Het bestuur verzoekt de abonnees vriendelijk bij het ingaan van een nieuw jaarabonnement de verschuldigde abonnementsgelden te wil len overmaken op postgiro 223150 t.n.v. de penningmeester van de Stichting N.G.L., Zocherstraat 77-1 te Amsterdam. Het Bestuur

(NGT) Geodesia | 1961 | | pagina 36