285 RAYONBIJEENKOMST TE ARNHEM Op donderdag 14 december wordt te Arn hem weer een rayonbijeenkomst van de Stichting Nederlands Genootschap voor Landmeetkunde gehouden. Het verheugt ons Ir. G. A. van Wely, wetenschappelijk hoofd ambtenaar aan de afdeling landmeten van de Landbouwhogeschool te Wa- geningen, bereid te hebben gevonden ons iets te ver tellen over ERVARINGEN MET OPTISCHE AFSTANDMETING. De bijeenkomst wordt als gebruikelijk ge houden in de Gehoorzaal van de Hogere- en Middelbare Bosbouw- en Cultuurtechnische School van de Nederlandsche Heidemaat schappij, Huize Sonsbeek, Arnhem. Vanaf het station te bereiken met buslijn 4. Aan vang 19.45 uur. Getracht zal worden in de gangen een kleine expositie in te richten van instrumenten voor optische afstandmeting. Teneinde reeds van te voren hier te kunen rondkijken zal deze vanaf 19.30 uur open zijn. De bijeenkomst is vrij toegankelijk voor leden van de bij het N.G.L. aangesloten ver enigingen en abonné's van „Geodesia". T. Schoffelmeer, V.T.A.K. E. Schrikkema Ing., V.M.D.R. Roemer Visscherstraat 48, Arnhem Tel. 08300—22059 ML. Veen Ing., V.v.L. KERNBULLETIN De fa. Kern zond ons via haar nieuwe impor teur de N.V. Handelsvereniging Hagen te Rotterdam haar Bulletin 1961/1 waarin uit voerig de GK 23, een nieuw waterpasinstru ment voor meerdere doeleinden, het mecha nisme voor de grof- en fijnregeling van de horizontale rand bij de DK-RV en nog vele andere zaken betreffende de Kerninstrumen ten worden behandeld. Ook wordt iets ver meld over de door Kern vervaardigde foto- grammetrische apparaturen, waarvan de fir ma Kaufmann te Santpoort de vertegen woordiging heeft behouden. VERMESSUNGSINFORMATIONEN Van Zeiss Jena ontvingen we aflevering 9 van bovenstaand door haar uitgegeven tijd schrift, dat geheel gewijd is aan de fotogram- metrie. Het bevat artikelen van Prof. Dr. S. Hallert Über die Genauigkeit der Luftfotogrammetrie, en vele andere artikelen. Bij J. B. Metzlersche Verlagsbuchhandlung verschijnt een nieuwe uitgave van het grote standaardwerk Jordan/Eggert, H and- buch der Vermessungskunde, bewerkt door Max Kneissl. 10e druk. Band I, Nabauer-Wittke, Mathematische Grund- lagen, Ausgleichungsrechnung und Rechen- hilfsmittel, verschijnt dezer dagen. Prijs bij voorintekening tot 1-1-1962 DM 145.- daarna DM 160. LINNEN BAND Ook dit jaar bestaat de gelegenheid een lin nen band te bestellen voor het inbinden van de 3e jaargang van Geodesia. U kunt dit doen door overschrijving van 3,75 op giro rekening 77.693 t.n.v. Drukkerij Schotanus Jens met vermelding: Band Geodesia. De banden worden geleverd met goudopdruk op rug en plat en kunnen tot uiterlijk 25 decem ber besteld worden. Na deze datum worden geen bestellingen meer uitgevoerd. De band wordt u begin januari franko toegezonden. VAN DE ADMINISTRATIE Door de soms onverwacht grote belangstel ling voor ons tijdschrift zijn de nummers 1961-5 en 1961-7/8 uitverkocht. Aanbiedingen van deze nummers worden gaarne ingewacht aan het adres van de ad ministratie: Schimmelpennincklaan 9 te Utrecht. VERHUIZING Ingaande 6 november 1961 is de afdeling Assistentie van het Centraal Teken- en Opleidingsbureau van het Kadaster verhuisd naar Seinpostduin 18, Schevenin- gen. Als leider treedt op de hoofdlandmeter Ir. A. H. van der Most. De landmeetkunstig ambtenaar-A mej. C. A. C. Best is chef van het trigonometrisch werk, de buitengewoon ambtenaar C. C. van Wijk van het ruilverkavelings- en tekenwerk, met inbegrip van de bediening van de coördinatograaf. Met de administra tie is belast de hulpschrijver H. P. Meijer. De afde ling is telefonisch bereikbaar onder nr. 070-512421. Toestelnummer voor bovenbedoelde functionarissen respectievelijk 12, 16, 11 en 18.

(NGT) Geodesia | 1961 | | pagina 37