beschouwd. Alle waarnemingen b; zijn even nauwkeurig en correlatievrij. Bereken uitgaande van de formule de vereffende waarde van tot in deci- millimeters. Bereken ook de schatting van de standaardafwijking van de vereffende waarde. ring van een doorgaande waterpassing m.b.v. een waterpasinstrument type „alles vast". Hierbij moet tot uitdrukking komen hoe de diverse instrumentele fouten wor den geëlimineerd. 9. Bij welk soort afstandmeters zijn toege past: a het Hammer-diagram, b het prismastel sel van Boscovich? Wat beoogt men met de toepassing en hoe is de werking hier van? Landmeetkunde Tijd: 2-ij- uur 1. Om welke redenen wordt een hoek in twee kijkerstanden gemeten? 2. Op welke wijze wordt de excentriciteit tussen rand en alhidade geëlimineerd bij theodolieten van het type Wild T2 en Kern DKM 2? 3. Teken het beeld dat wordt waargenomen in een afleesmicroscoop van een theodo liet type Kern DKM 2, behorende bij de aflezing 239,9098 gr. 4. Beschrijf de meting van een elevatie m.b.v. een theodoliet. 5. Wat is een Schmalkalder-boussole; hoe is zij becijferd en welk type instrument is er mee uitgerust? 6. Wat zijn de indexfout en de spiegelparal- lax bij een sextant? Hoe geschiedt de be paling van deze beide? 7. In welk soort terrein wordt trigonome trische hoogtemeting toegepast en welke twee belangrijke zaken spelen hierbij een rol? 8. Beschrijf beknopt de inrichting en uitvoe- Kadaster Tijd: 1 "2" uur 1. Wat was het Recueil Méthodique? 2. Hoeging men tewerk bij de groottebereke ning van de minuutpercelen tijdens de op richting van het kadaster? 3. Eigenaar A, die eigendommen in verschil lende secties van een kadastrale gemeente heeft, laat één bouwblok, gelegen in sectie D, splitsen in appartementen. Wat moet er gebeuren in de kadastrale boekhouding, wanneer de akte van splitsing ter over schrijving is aangeboden? 4. Waarom wordt iedere overgeschreven akte van grensregeling uitgetrokken in het register Kad. nr. 9? 5. Geef een korte beschouwing over de waarde van het kadastrale plan, daarbij tegenover elkaar stellend een oorspronke lijk minuutplan en een aan de Rijksdrie hoeksmeting aangesloten hermeten plan. Hierbij moet alleen betrokken worden de functie die het plan heeft met betrekking tot het rechtsverkeer inzake onroerend goed. 301 Publicatie zevende uitgave N.A.P.-register samenge steld door de Rijkswaterstaat, Meetkundige Dienst, Kanaalweg 3 b, Delft, telefoon 2 09 80, toestel 20. Sinds de vorige opgave in no. 9 van deze jaargang zijn de volgende lijsten en bladen uitgegeven: 9 (D+C) 14 A.B.C.D.E.F. 44 E.F.G.H. 47 H 48 C 53 F 54 A.B. Van de volgende nummers alleen de lijsten, de bijbe horende topbladen komen ongeveer eind januari 1962. 14 G.H. 15 C 19 A.B.C.D.E.F.G. 46 A. (B+E) C.D.G. 47 F+48A 48B 50 F 52 A.B.C.D.E.F.G.H. 54 E

(NGT) Geodesia | 1961 | | pagina 13