r INDRUKKEN VAN EN REACTIES OP HET EERSTE N.G.L.-CONGRES Tijdens hei congres komen de ordecommissarissen even op adem, zonder echter hun Doelen" uit het oog te verliezen. V.l.n.r. de heren Kho, van Breda en Van der Werff, die we met deze foto willen danken voor hun medewerking, die mede reden voor het slagen van het congres was. ,,Dat het Congres gestaagd mag heten staat wel vast. Dit bleek o.m. uit het grote aantal deelnemers, dat tot het einde toe de voordrachten en discussies bleef bijwonen." (Uit een brief van de Nederlandse Vereniging voor Fotogrammetrie) ,,De overlappingen" van de verschillende sprekers hadden iets minder groot kunnen zijn." ,,Het succes van het eerste congres schept hoge verwachtingen voor volgende congressen. De lijn moet immers stijgende blijven." (2 citaten uit een brief van een congressist) ,,Het geheel overziende, was deze ontmoeting geweldig. Ook de expositie droeg bij tot het volledig welslagen." ,,Het elkaar overlappen kwam meermalen de duidelijkheid van de voordrachten ten goede." ,,ln Nederland is een dergelijke demonstratie van de landmeetkunde nog niet voorgekomen. Aan de voorbereiders alle hulde." (Uil een brief van een andere congressist) ,,Met veel genoegen zullen wij terugdenken aan de buitengewoon geslaagde dag, die Uw Genootschap in Delft heeft voorbereid." (Uit een brief van het bestuur van het Landmeetkundig gezelschap ,,Snellius") „Al met al een geslaagd debuut van het N.G.L., dat in dit eerste succes een stimulans zal vinden om op deze weg voort te gaan en dit congres zeker nog door vele zal laten volgen." (Uit een verslag in hetTijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde" van 1 dec. 1961) De heer W. L. Lievaart c.v op de trap naar het spreekgestoelte. Op de voorgrond de brede rug van de voorzitter. De foto's van het congres afgedrukt in dit nummer en het vorige nummer van „Geodesia" werden vervaardigd door de heer J. M. Fundter en mej. H. M. Atens van de Meetkundige Dienst van de Rijkswaterstaat.

(NGT) Geodesia | 1961 | | pagina 14