Berichten K)èz KLM AEROCART O n.v. Jaarverslag 1960 van de Nederlandsche Heidemaatschappij Dit als gebruikelijk zeer goed verzorgde jaar verslag staat over 1960 in het teken van plannen maken (dat over 1959 bijv. vestigde de aandacht op objecten, waarbij cultuur technische werken de sleutel vormden voor belangrijke economische en maatschappelijke ontwikkelingen). Dit betekent niet, dat het verslag de vorm is gaan aannemen van een leerboek in het plannen maken. Er wordt slechts een globaal overzicht gegeven van wat er zo komt kijken bij het voorbereiden van cultuurtechnische werken. Uit de toelichting op balans en rekening van lasten en baten blijkt, dat de N.H.M. ook de gevolgen heeft ondervonden van de voort durende hoogconjunctuur en de daarmee ge paard gaande krappe arbeidsmarkt. Gevolg hiervan is, dat de omvang van de sector aan vullende werken kleiner wordt. De N.H.M. zag haar activiteiten betreffende het zelf uit voeren van werken afnemen, waar echter tegenover staat, dat zij steeds meer werd aan gezocht voor het toezien op de uitvoering van werkopdrachten door derden. Deze omscha keling van regiewerk op directievoering, en ook op het optreden als ingenieursbureau, werkte door op de personeelsbezetting. De behoefte aan technisch geschoold personeel werd steeds groter. De N.H.M. helpt zelf hierin voorzien door het houden van tal van besprekingen, cursussen en scholings- dagen in haar opleidingscentrum ,,De Voorst Daar de N.H.M. ook verschillende opdrach ten in het buitenland uitvoert, dikwijls onder zeer uiteenlopende omstandigheden, worden aan de medewerkers wel zeer gedifferen tieerde eisen gesteld. In het verslag wordt van een enkel buiten lands object (het Diwaniyah ontwaterings plan gelegen in het stroomgebied van Eufraat en Tigris) en van verschillende bin nenlandse opdrachten een aardig beeld -niet alleen met woorden, maar ook met fraaie foto's gegeven van de historische, econo mische en culturele factoren die bij het voor bereiden van de cultuurtechnische werken een rol spelen. Dat de landmeetkundige dienst vap de N.H.M. een belangrijke, dienende taak heeft 311 KADASTER .n mensen vrien Bij hef Kadaster besfaat het voornemen binnenkort over te gaan tot het fotogrammetrisch in kaart brengen van akteposten. SCHIPHOL-AMSTERDAM Luchtfoto's, getekende kaarten Fofografische overzichten en plattegronden

(NGT) Geodesia | 1961 | | pagina 23