314 schijnen meestal halfjaarlijks. Door dit supple ment in te voegen, is de inhoud (w.o. begre pen de chronologische tafel van wetten en het alfabetisch gerangschikte zaakregister) bijge werkt tot'l augustus 1961. W.K. Tentoonstelling van kaarten te Tilburg In nummer 1961/10 spraken wij onze spijt uit over de korte tijd van openstelling der ten toonstelling van kaartwerken te Tilburg. Het doet ons genoegen van de commissie van voorbereiding te mogen vernemen, dat be doelde tentoonstelling in de raadzaal van het Paleis Raadhuis buiten de twee congresdagen nog twee dagen geopend is geweest dus to taal 1215 sept.) en dat behalve de congres bezoekers nog 300 personen een bezoek aan de tentoonstelling hebben gebracht. Door een persconferentie was aan een en ander meer bekendheid gegeven. Onze opmerking was ge baseerd op het in nummer 1961/9 opgenomen bericht dat wij van de tentoonstellingscom missie van de N.L.F. ontvingen. De Peutinger-kaart De lezers van ons blad zullen zich herinne ren, dat wij in nr. 10 van de 2e jaargang (ok tober 1960) een gedeelte van de z.g. Peu tinger-kaart afdrukten in het artikel: Uit de geschiedenis der kartografie (III). Belangstellenden wilden wij wijzen op een zeer uitvoerige interpretatie van deze Ro meinse kaartkopieën, door Albert Delahaye gepubliceerd in de zaterdagse bijlagen van het Arnhems Dagblad van 16 en 23 september j.l. Vooral het Nederlandse deel van de kaart wordt hier onder de loep genomen. SP.W.K. N.L.F.-examens 1961 De commissie belast met het afnemen van de examens voor landmeettechnicus, landmeet kundig tekenaar en landmeetkundig rekenaar heeft haar verslagen over de examens 1961 gepubliceerd. aangemeld toegelaten aan het ex. deelgenomen tot het mond prakt. ged. toegelaten geslaagd technicus 3t 31 31 19 16 tekenaar 16 15 14 6 6 rekenaar 3 3 3 1 1 De commissie geeft in haar bespreking van de diverse examenonderdelen haar indruk weer van het gemaakte werk en plaatst enkele zeer behartigenswaardige opmerkingen. Toe komstige kandidaten, en zij die voor de N.L.F.-examens opleiden, wordt dringend aangeraden hiervan kennis te nemen en aan de zwakke punten veel aandacht te besteden, opdat de jaarlijks wederkerende klachten tot het verleden zullen gaan behoren. De verslagen bevatten de uitkomsten van de rekenopgaven. N.L.F.-examens 1962 De Nederlandse Landmeetkundige Federatie maakt bekend, dat in 1962 examens zullen worden afgenomen voor het diploma land meettechnicus en het diploma landmeetkundig tekenaar. Het schriftelijk gedeelte van de examens zal worden gehouden in april, het praktische resp. het mondelinge gedeelte in mei of juni. Aanmeldingen voor de examens moeten op een daarvoor bestemd formulier geschieden vóór 1 februari 1962 bij de secretaris van de examencommissie, Kanaalweg 3b, Delft. Dit formulier is gratis bij de secretaris te ver krijgen. Om tot de examens te worden toegelaten, moet de kandidaat bij de aanmelding over leggen: a. een werkgevers- of opleidersverklaring, waaruit blijkt dat de kandidaat zich geduren de de voorgeschreven termijn praktisch heeft geoefend en de vereiste werkstukken zelf heeft vervaardigd. Kopieën van deze werk stukken worden niet geaccepteerd. b. Het examengeld van 50,moet vóór 1 februari 1962 worden gestort op postreke ning nr. 390020 t.n.v. Ir. S. Rienstra te Voor burg. Betreffende de onder a genoemde voorge schreven termijn van praktisch werken: dit be tekent voor de kandidaat-landmeettechnicus dat hij gedurende tenminste 100 velddagen de landmeetkunde moet hebben beoefend, terwijl van de kandidaat-landmeetkundig tekenaar wordt gevraagd dat hij gedurende tenminste 100 kantoordagen het landmeetkundig teke nen praktisch heeft beoefend. Uitvoeriger informatie over deze examens kan worden verkregen door het aanvragen van het prospectus bij de secretaris van de commissie. Examenopgaven, samen met de verslagen van de examens landmeettechnicus vanaf 1946, landmeetkundig tekenaar vanaf 1951, zijn

(NGT) Geodesia | 1961 | | pagina 26