Bi] het afsluiten van de 3e jaargang 291 Met het verschijnen van het thans voor u lig gende nummer wordt weer een jaargang van „Geodesia" afgesloten. De redactie heeft ge tracht zoveel mogelijk artikelen te brengen op alle gebieden van de landmeetkunde en wat daarmee annex is en van belang voor alle verschillende categorieën van lezers. We ver beelden ons niet daarin in alle opzichten ge slaagd te zijn. Bij een terugblik op de inhoud van deze jaargang zullen er bij velen wensen overgebleven zijn ten aanzien van de behan delde onderwerpen, anderen zullen waar schijnlijk vinden dat aan enkele onderdelen verhoudingsgewijs te veel aandacht is besteed. We kunnen hierop slechts antwoorden, dat ondanks de grotere ruimte die beschikbaar was, toch ook beperkingen geboden waren, die mede een gevolg waren van de aange boden kopij. Over sommige onderwerpen had den we graag iets meer gehad, maar toege zegde artikelen kwamen niet steeds op tijd of in het geheel niet binnen. Dit zal ook wel steeds zo blijven, maar anderzijds zal dit ook tengevolge hebben, dat een volgende jaargang misschien weer een ander tekort en een ander zwaartepunt vertoont. Ook hier zal zich uit eindelijk het verschijnsel voordoen, dat deze toevallige fouten elkaar gaan opheffen. U allen kunt er zeker aan medewerken te voorkomen, dat deze toevallige fouten ver dwijnen en geen systematische fouten worden, en wel door te zorgen, dat we steeds over een grote voorraad kopij kunnen beschikken, waardoor het mogelijk is een keuze te maken uit vele onderwerpen en te zorgen dat afwis selend alle landschappen uit het landmeet kundig rijk voor de lens van het fotovliegtuig komen, dat de beelden vervaardigt voor het fotomozaïek dat „Geodesia" u daarvan wil bieden. Wanneer we verder nog even „stilstaan eer wij verder gaan" en omzien naar hetgeen is geschied, willen we in de eerste plaats het vele werk memoreren, dat de heer WKoopmans als waarnemend redactielid heeft verricht. Wij danken hem voor de prettige samenwerking. Zijn opvolger, de heer G. A. B. Frinking, heeft wegens ziekte nog niet erg actief aan het redactionele werk kunnen deelnemen, maar schriftelijk is toch ook het contact steeds goed geweest en hopelijk zal dit in het komen de jaar uitgroeien tot een normaal deelnemen aan alle activiteiten. Ir. H. Ph. van der Schaaf deed als adviseur van de redactie zijn intrede en voor de tot nu toe verleende adviezen zijn we hem zeer dank baar. We hopen dat, als in 1962 het overeen gekomen proefjaar afloopt, tot een definitieve voortzetting kan worden besloten. Een jaar geleden beloofden we de instelling van een vragenrubriek. Hierom was van meerdere kanten gevraagd. De rubriek „Weet U?" deed haar intrede. Misschien herinnert u zich dit nog. Meer waarschijnlijk is, dat u het al weer bent vergeten. Een jaar geleden schre ven we: ,,Op deze wijze kan een soort dis- cussierubriek ontstaan. Een vereiste hiervoor is echter, dat er van de zijde van u daad werkelijk belangstelling wordt getoond." Het spijt ons te moeten constateren, dat deze be langstelling ten enenmale niet is betoond. Be halve een tweetal antwoorden op de bij wijze van proef opgeworpen vraag is er nooit een vraag of een mededeling voor deze rubriek ontvangen. We mogen er hier misschien nog eens op wijzen, dat de rubriek niet is opge heven en dat inzending van vragen en mede delingen, waarvan men meent dat ook ande ren er belang bij kunnen hebben, nog steeds mogelijk is. Hierbij willen we nog opmerken, dat men niet te gauw moet denken: „Och, dat is zo onbelangrijk, dat weet ieder wel", want dat kan nog wel eens mee- of tegenvallen. Hetzelfde geldt trouwens ook voor allerlei problemen, waar u in uw werk voor komt te staan en waarvoor u een oplossing vindt. Denk niet te gauw dat een ander dit ook wel weet of vindt en dat het niet de moeite is er een artikeltje over te schrijven en dit aan ons te zenden. Laat anderen profiteren van uw

(NGT) Geodesia | 1961 | | pagina 3