14 Rayonbijeenkomst Rotterdam Eerste aankondiging Er wordt gewerkt aan een programma voor een rayonbijeenkomst te Rotterdam op de avond van 5 maart a.s„ waar, in een uit stekend geoutilleerde omgeving, door de medewerking van de fa. Hagen, dia's ver toond zullen worden over de bouw, inrichting en het gebruik van een groot aantal moderne instrumenten. In aansluiting daarop zal een kort exposé gegeven worden over het onder werp „efficiency en economie in ons werk". Er zal gelegenheid zijn voor discussie. Nadere mededelingen volgen in het februari nummer van Geodesia. Noteert in elk geval nu reeds deze datum. J. F. Cock, V.v.L.) E. Draisma Ing. (V.M.D.R.) M. Rijsdijk V.T.A.K.) Correspondentie-adres t.n.v. F. Cock, Adr. v. d. Doeslaan 38c Rotterdam 12, telefoon 010—18 34 60. Van de redactie In de loop van de maand januari 1962 werd aan alle bij ons bekende landmeetkundige diensten buiten kadaster en meetkundige dienst rijkswaterstaat het volgende schrijven gezonden: „A/u Geodesia" zijn 4e jaargang ingaat en het grote aantal lezers bewezen heeft, dat ons tijdschrift in een behoefte voorziet, zien wij als redactie als één der eerst te verwezenlijken taken vóór ons: het onderling meer bekend- heid geven aan het soort werk dat door mid delbare en lagere landmeetkundigen bij de verschillende landmeetkundige diensten wordt verricht. Wij willen hiermede alle vakge noten zoveel mogelijk dienen door hen kennis te laten nemen van elkanders werk. Te weinig weet men daar nog van af. Wat de landmeetkundige diensten van ka daster en rijkswaterstaat zoal voor taken heb ben is misschien nog wel vrij algemeen be kend en komt ook reeds in meerdere of mindere mate in de inhoud van ons blad tot uitdrukking, maar wat de landmeetkundige diensten bij provincies, grotere en kleinere gemeenten, spoorwegen, cultuurmaatschap pijen en ingenieursbureaus en waar maar meer landmeetkundigen werkzaam zijn voor op drachten krijgen en hoe zij deze uitvoeren is vaak volkomen onbekend. Onderling contact is er weinig en men weet soms nauwelijks van elkanders bestaan af. Ook in .Geodesia" kwa men deze werkzaamheden tot nu toe nog niet voldoende tot hun recht. Wij willen gaarne onze medewerking verlenen om dit mogelijk te maken en stellen ons voor dit te doen door in een serie artikelen een beeld te geven van het werk bij al deze verschillende diensten. Daartoe hebben we echter de medewerking van allen nodig en wenden we ons met dit schrijven tot U om ons daarbij van dienst te zijn. In de eerste plaats ontvangt U hierbij een vragenlijst, die we zo mogelijk gaarne inge vuld terugontvangen, teneinde met behulp van de daarop voorkomende antwoorden een inleidend artikel te kunnen schrijven voor de serie „Wat is en wat doetin welk ar tikel we een overzicht hopen te geven van het terrein waarop de landmeetkunde in Neder land en via Nederlandse diensten ook in het buitenland zijn taak in de moderne samen leving vervult. Daarnaast doen we een beroep op U ons door middel van het formulier mee te delen of U bereid bent in een kort artikel een uiteenzet ting te geven van de achtergronden van het ontstaan van uw dienst en haar ontwikkeling tot nu toe, van de toekomstverwachtingen, de taak en mogelijkheden, zodat ook de naam van uw dienst eens kan worden ingevuld op de stippeltjes in de naam van de hierboven ver melde serie. Indien 11 zelf om de een of andere reden niet aan ons verzoek kunt of wilt voldoen, ver zoeken ivij U er aan mede te werken, dat een uwer medewerkers gelegenheid krijgt dit te doen. Daarnaast zouden wij gaarne artikelen van LI en uw medewerkers ontvangen over de diverse problemen die specifiek voor uw dienst zijn of de oplossingen die door uw dienst voor bepaalde problemen zijn ge vonden. Wij hopen op uw medewerking te mogen rekenen en zien met belangstelling de terug zending van bijgaand formulier met de daar op ingevulde antwoorden van U tegemoet. Wanneer U bepaalde wensen ten aanzien van ons tijdschrift heeft zullen we deze even eens gaarne vernemen teneinde voor zover dit mogelijk is daarmee rekening te houden. Dat de door U verstrekte inlichtingen uit de aard der zaak als vertrouwelijk zullen worden beschouwd en niet als zodanig zullen worden gepubliceerd, doch alleen verwerkt in een overzicht van alle landmeetkundigen werk zaam buiten de diensten van kadaster en rijkswaterstaat is voor ons een vanzelfspre-

(NGT) Geodesia | 1962 | | pagina 12