6 Anderzijds zijn wij er van doordrongen, dat wij het niet kunnen stellen zonder de daad werkelijke steun en medewerking van de mannen van het „primaire net". De inhoud van Geodesia" en het programma van ons eerste congres leveren daarvoor de bewijzen. Ware het anders, men zou ons met recht kun nen verwijten te weinig begrip te hebben voor de eigen plaats in het geheel. Over en weer, hebben wij elkander nodig, dat staat vast. Maar wij zullen er goed op bedacht moeten zijn, dat misplaatst standsgevoel, groepsegoïsme of kortzichtige hokjesgeest op dit terrein geen piket in de grond krijgen. Ik herhaal: 1961 was een goed jaar voor Geodesiaen het N.G.L. Dit kwam ook tot uiting in de onderlinge verstandhouding tussen de samenwerkende verenigingen. In november hebben we onze jaarlijkse gecom bineerde vergadering gehad: Stichtingsbe stuur, redactie en besturen V.T.A.K., V.v.L. en V.M.D.R. Problemen van de stichting en de verenigingen werden besproken. Wij zijn tot een goede oplossing van enkele problemen van technische en financiële aard gekomen. Het is verheugend te constateren hoe in alle verenigingen de overtuiging veld wint, dat door de activiteiten van het N.G.L. de leden van die verenigingen direct of in direct voordeel behalen en dat de positie van de lagere en middelbare technici gediend wordt. Hoe de stichting juist voor hen een aangewezen middel is, het niveau van hun arbeid aan te geven, te verbeteren en naar buiten kenbaar te maken. Dit is heel belang rijk, inderdaad. Maar dan mag 1962 in geen geval een achteruitgang van onze activiteiten te zien geven, dat zijn de consequenties. Maar toch zullen we de verleiding weerstaan om dit jaar opnieuw een congres te houden. Van verschillende zijden is ons verzocht ieder jaar een dergelijk congres te organiseren, maar wij willen een behoorlijk fonds hiervoor vormen en ons degelijk voorbereiden. Wij hebben een peil te handhaven. Voor dit jaar moeten we dit compenseren door verdere uitbreiding van Geodesiaons eerste doel! Dan zullen we in ieder geval ook meer rayonbijeenkomsten houden. Vast staan: Arn hem, Amsterdam en Rotterdam elk tweemaal: Utrecht, Leiden en nog enkele andere plaat sen. Wij vragen organisatoren in bijv. Gro ningen, Maastricht en Vlissingen, om nu maar eens een paar buitenplaatsen op te noemen. De spelregels staan in Geodesia1961 nr. 11, bladzijde 284. U vindt het toch ook van belang dat het N.G.L. in uw omgeving bijeenkomsten houdt? Neemt u dan het ini tiatief. U zult zien dat de belangstelling mee valt. Er leeft iets in onze kringen, wat alleen maar een zetje nodig heeft om tot actie te komen. Eindelijk eens een werkje, waarmee u waardering kunt oogsten. Het bestuur wil u graag behulpzaam zijn. U kunt ook zeer verdienstelijk medewerking verlenen door onze redactie aan kopij te hel pen. Nu is dit niet voor iedereen weggelegd, maar ik weet zeker dat er nog veel collega's zijn die een onderwerp in gedachten hebben, maar in zorgen naar het nog maagdelijk pa pier zitten te staren. Hoe krijgen we dit in be grijpelijk Nederlands op papier? De redactie commissie, dames en heren, wil u heel graag advies geven. Onze wetenschappelijk adviseur staat hen trouw ter zijde. Gezamenlijk wordt het TIW artikel. Voor hen die wèl weten hoe het moet of den ken dit te weten: Kom, zet u er nu eens voor. Anderen wachten er op. U moet nooit laten wachten. Goed, dan wordt het dus, met inspanning van alle krachten, weer een goed 1962 voor Geodesia' en het N.G.L. Tussentijds maken we balans op, op de rayon bijeenkomsten. Want daar zien we elkaar toch? Leden en abonnees. Bedenkt, een voorspoedig 1962 voor het N.G.L. is uw aller belang, direct of indirect, waar en wat ook uw plaats of positie is. Dit laatste wilde ik ook eens ter bestudering voorleggen aan onze Belgische vrienden. U hebt zoveel moeilijkheden om een goede orga nisatievorm te vinden. Zouden we het niet eens samen proberen? Geodesia" als basis? Er is veel te doen in 1962. Gaarne wil ik besluiten met alle medewerkers en de lezers van Geodesia'namens het stichtingsbestuur een voorspoedig, rijk ge zegend 1962 toe te wensen! J. Rietveldt Ing., voorz. N.G.L.

(NGT) Geodesia | 1962 | | pagina 4