jBerickten Rayonbijeenkomst te Groningen Op 28 februari 1962 's avonds om half acht wordt in Hotel Suisse te Groningen een rayonbijeenkomst gehouden. Ir. W. Bakker, Hoofdingenieur v. d. Land meetkundige afdeling van de Prov. Water staat in Drenthe, zal spreken over: Detail meting. Deze rayonbijeenkomst zal de eerste zijn die in het noorden van ons land wordt gehouden. In andere delen van ons land is men reeds ten volle bekend met deze bijeenkomsten, hetgeen wel blijkt uit het feit dat men daar meerdere bijeenkomsten per seizoen belegt. Wij hopen, dat de opkomst in Groningen dus danig zal zijn, dat ook daar in de toekomst meerdere rayonbijeenkomsten zullen kunnen worden gehouden. Alle lezers van Geodesia en ook verdere be langstellenden zijn van harte welkom. G. Schuurman, V.T.A.K. P. S. Weltevreden, V.T.A.K. I. J. Pouw, V.M.D.R. J. Fokkink, V.M.D.R. N. Schipper, V.v.L. H. Knol, V.v.L. corr.-adres: Bilderdijklaan 101, Hoogeveen, tel. 052802607. Rayonbijeenkomst Rotterdam Datum: 5 maart 1962. Tijd: Aanvang 20 uur. Zaal open: 19 uur (in verband met expo sitieinstrumenten). Plaats: Emporium, Kipstraat 27 Dat is tussen Groenendaal en Goudse Singel. Te bereiken vanaf station Blaak: 5 min. lopen, via Groenendaal na Mariniersweg eerste straat links. Vanaf station Hofplein: met lijn 16, of, indien lopend, via Goudse Singel: na Ma riniersweg eerste straat rechts. Organisatie: Deze bijeenkomst wordt georganiseerd in samenwerking met District West van de Nederlandse Landmeetkundige Federatie (N.L.F.). Programma: Door de medewerking van n.v. Handels vereniging Hagen te Rotterdam zullen dia's - en een film - vertoond en toegelicht worden betreffende de bouw, inrichting en het gebruik van een aantal moderne land meetkundige instrumenten. In aansluiting hierop zal door de heer Ir. S. Rienstra, Hoofd-Ingenieur A bij de Meetkundige Dienst van de Rijkswater staat een discussie worden ingeleid over het onderwerp: Efficiency en economie in ons werk. Expositie: Een aantal landmeetkundige instrumenten en tekenapparaten zullen worden tentoon gesteld en voor belangstellenden gede monstreerd. Daartoe is de zaal vanaf 19 uur open! Toegang: Vrij voor: a. Leden van verenigingen, aangesloten bij het N.G.L. of de N.L.F. b. Individuele abonnees op Geodesia. c. Belangstellende introducees van bovenge- noemden. Correspondentie-adres: C. F. Cock, Adr. v. d. Doeslaan 38c, Rot- terdam-13. Commissie van voorbereiding: C. F. COCK (V.v.L.) M. RIJSDIJK (V.T.A.K.) E. DRAISMA (V.M.D.R.) WIST U: dat u als vrije abonné de penningmeester veel werk, en uzelf incassokosten kunt besparen, als u vóór 10 maart a.s. uw abonnementsgeld voor „Geodesia" overmaakt, ten name van de penningmeester van het N.G.L., Zocher- straat 77 I, Amsterdam, postgiro 223150? Werk in de zandgebieden Nu de verdeling van de in november 1961 door de minister van Landbouw en Visserij beschikbaar gestelde 10 miljoen gulden voor uitbreiding van op verbetering van de produk- tiviteit voor de landbouw in de zandgebieden 57

(NGT) Geodesia | 1962 | | pagina 27