MUTATIES gerichte activiteiten bekend is, blijkt dat daar van 8,5 miljoen is bestemd voor cultuurtech nisch werk, waarvan 2,85 miljoen voor de be vordering van de uitvoering van ruilverkave lingen bij overeenkomst en 5,65 miljoen voor bijdragen aan waterschaps- en gemeentewer ken, gericht op verdere ontsluiting van agra rische gebieden wegverbetering) en op be heersing van de waterhuishouding. Een en ander zal derhalve ook voor de diverse landmeetkundige diensten van plattelandsge meenten en waterschappen en/of de voor deze instanties werkende landmeetkundige bureaus weer veel werk opleveren voor de voorberei ding en uitvoering van deze werken, terwijl de kadastrale diensten alle hieruit voortvloeiende grondoverdrachten zullen moeten verwerken. Kalender Van de firma Hagen ontvingen we ook dit jaar weer de buitengewoon mooi uitgevoerde kalender van de firma Kern. Prijscourant Van de firma Ahrend ontvingen we de nieuwe keurig uitgevoerde prijscourant voor kantoor artikelen, waaruit we speciaal de aankondi ging willen vermelden van de in de eerste helft van 1962 verschijnende prijscourant Geodetisch, hydrometrisch en mathematisch meten, waarin alle bij de firma Ahrend ver krijgbare instrumenten op dit gebied zullen worden opgenomen en die zich derhalve zeker in de belangstelling van onze lezers zal ver heugen. WET VERVREEMDING LANDBOUW GRONDEN WORDT NIET VERLENGD Voorkeursrecht pachter opgenomen in de Pachtwet De regering is niet voornemens een verdere verlenging van de geldigheidsduur van de Wet op de vervreemding van landbouw gronden voor te stellen. Een wetsontwerp, waarbij het voorkeursrecht van de pachter in de Pachtwet wordt opgenomen, heeft de be trokken departementen verlaten. Dit deelt minister Marijnen mee in de m e- morie van antwoord bij de land bouwbegroting 1962 op vragen van de Tweede Kamer over de wetgevende arbeid van zijn ministerie. 58 Landmeetkundige Afdeling Gemeentewerken Apeldoorn Bevorderd per 1-1-62 tot techn. ambt. Ie kl.de techn. ambt. J. de Jong; tot techn. ambt.: de adj. techn. ambt. T. Nooteboom. Bevorderd per 1-12-61 tot hoofdopz.: de opzs. Ie kl. W. Zoeteweij en E. J. A. de Block. Landmeetkundige Afdeling Provinciale Waterstaat van Drente Benoemd per 1-9-61 tot techn. ambt. Ie kl.: C. Taal; tot techn. ambt.: G. C. Veldberg en H. Broekhuizen; tot adj. techn. ambt.: A. Danker; per 1-10-61 tot techn. ambt. Ie kl.: W. Houtman; tot techn. ambt.: A. Kabel; per 1-1-62 tot hulpopz. i. v. d.: A. Kleine. Bevorderd per 1-1-62 tot techn. ambt.: H. Knol. Eervol ontslag per l-2-'62: de opz.-tek. 2e kl. S. Terpstra. Landmeetkundige Afdeling van de Dienst voor Openbare Werken en Volkshuisvesting Enschede Bevorderd per 1-1-62 tot techn. ambt.: de hoofdopz. M. G. H. Ringlever en de adj. techn. ambt. H. J. M. Elich; tot hoofdtek.: de tek. Ie kl. W. J. Vogt. Benoemd per 1-3-62 tot tek.: H. E. ten Broeke. Landmeetkundige Dienst Ncderlandschc Heidemaatschappij Benoemd met ingang van 1-3-62 tot techn. ambt.: G. Bosman. Landmeetkundige Afdeling van de Provinciale Waterstaat van Noord-Brabant Benoemd per 1-1-62 tot landmeetk. hoofdambt.: A. van Heivoort, F. ter Haar en P. van Herpen; tot hoofdopz.- tek.: C. Montagne. Publieke Werken Gemeente Amsterdam, Onderafdeling Landmeten en Kartografie Eervol ontslag wegens pensioenering per 1-1-62: de bureauchef mevr. G. de Beurs-Koorn en de le techn. opz. E. v. d. Linde. In dienst getreden per 3-1-62: als bur. ambt. mevr. L. van Laaren-Leydelmeyer; per 15-1-62: als le opz. H. van Kerckhoven en als ass. tek. mej. O. Snellen; per 1-2-62: als tek. B. Everts. Landmeetkundige Dienst van Openbare Werken, Leeuwarden Eervol ontslag per 1-4-62: de techn. ambt C R. R. Hof.

(NGT) Geodesia | 1962 | | pagina 28