BERICHTEN N.G.L. van en uit net 124 Rayonbijeenkomst te Arnhem Op dinsdag 8 mei hopen we te Arnhem de tweede rayonbijeenkomst van dit seizoen te houden. Nadat Ir. G. A. van Wely op de vorige bijeenkomst een en ander vertelde over ervaringen met optische afstandmeting, heb ben we gemeend voor deze bijeenkomst een andere en modernere wijze van indirecte af standmeting naar voren te moeten brengen. Het verheugt ons daarom, dat Ir. D. C. de B r u ij n, landmeter bij de Meetkundige Dienst van de Rijkswaterstaat te Delft, zich bereid heeft verklaard deze avond een in leiding te houden over: Lengtemeting met de tellurometer, mogelijkheden en moeilijkheden in de Nederlandse praktijk. Na de uitgebreide artikelen van Ir. De Bruijn over de tellurometer in Geodesia 1960 blz. 63 en 111 is een verdere aanbeveling deze lezing bij te wonen naar onze mening overbodig. We menen dan ook ondanks het vergevor derde seizoen op een grote belangstelling te mogen rekenen. De plaats van samenkomst is als gebruikelijk de Gehoorzaal van de Hogere- en Middelbare Bosbouw- en Cultuurtechnische School van de Nederlandse Heidemaatschappij, Huize Sonsbeek, ingang Apeldoornseweg, Arnhem. Te bereiken vanaf het station met bus 4. Aan vang 19.45 uur. Leden van bij het N.G.L. aangesloten ver enigingen en abonnees van Geodesia" met introducé's hebben vrije toegang. Namens de Stichting N.G.L. T. Schoffelmeer, V.T.A.K. E. Schrikkema Inq., V.M.D.R. M. L. Veen Ing.,\.v.L. corr.-adres: Roemer Visscherstr. 48 Arnhem, telefoon 0830022059 Rayonbijeenkomst te Amsterdam op 2 februari 1962 De voorzitter kon ruim honderd bezoekers verwelkomen die allen belangstellend waren naar hetgeen door de Rotterdamse „metro- ploeg" ten gehore gebracht zou worden over de opzet, het rekenwerk en het terreinwerk van het landmeetkundig bedrijf bij de aanleg van de metro, respectievelijk door de heren f. F. Entrop, W. Griep en W. M. van Breen. Dat hiervoor onder de Amsterdam mers meer dan gewone belangstelling bestond bleek niet alleen uit de aanwezigheid van ir. Bakker en ir. Roefsema van de landmeet kundige dienst van de gemeente Amsterdam, en ir. Glas van het tunnelbureau voor de Y-tunnel, maar ook en vooral uit de grote aandacht waarmee alle aanwezigen de spre kers volgden. Daar reeds eerder in Geodesia soortgelijke bijeenkomsten met deze sprekers (Arnhem en Rotterdam) verslagen zijn geworden, zien wij af van een uitgesponnen verslag. Deze stof leent zich ook beter voor een of meer artikelen in dit blad dan voor een verslag uit de tweede hand. Wij hopen te zijner tijd be doelde artikelen in Geodesia aan te treffen, zodat wij ons nog eens rustig kunnen bezig houden met de vele problemen en hinder nissen die hierbij overwonnen moesten wor den en de wijze waarop zij vakkundig en ver antwoord door collega's werden opgelost. Van de bijzondere gevarieerdheid en gecom pliceerdheid dier problemen hebben wij nu reeds een goede voorstelling gekregen. Daar om rest ons nog de heren sprekers hartelijk te danken voor de vele moeite die zij zich daarvoor hebben moeten getroosten. Rayonbijeenkomst te Rotterdam op 3 maart 1962 Ditmaal leverde de Rotterdamse bijeenkomst een primeur, voorzover het de vorm en orga nisatie van deze bijeenkomst betrof. Er was een coördinatie tot stand gebracht tussen óns rayon-werk en de districtsactiviteiten van de N.L.F. Daarvan kan men stellen dat het „van onderop gegroeid" was, daar waar de orga nisatoren van beide instellingen, de stich ting en de federatie, elkaar in de uit oefening van hun beroep dagelijks ontmoe-

(NGT) Geodesia | 1962 | | pagina 18