technisch ambtenaar a of h GEMEENTE 'S-GRAVENHAGE 127 Deze Handelsvereniging vertoonde in de mid dagbijeenkomst een film waaruit de ontwikke ling van de Kern instrumenten bleek en ook de toepassing daarvan in alle werelddelen. Aan de hand van dia's werd een en ander verteld over de bouw en inrichting van theo dolieten, waterpasinstrumenten en tachy- meters. Na een korte pauze hield de directeur van N.V. Hagen, de heer Blok, nog een korte in leiding over: „Van terreinopname tot opber ging in het archief". Spreker legde hierbij vooral de nadruk op de moderne archiefsystemen, waarbij het moge lijk is in beperkte ruimte enorme hoeveelheden kaart- en cijfermateriaal bijv. op microfilm veilig en ordelijk te bewaren en hiervan met een minimum aan arbeidstijd op elk moment gebruik te maken. De grote belangstelling ook van de zijde van Gemeentelijke en Provinciale diensten moet ongetwijfeld een stimulans zijn van deze dag een jaarlijkse traditie te maken. W. P. R. Vereniging van Landmeetkundigen Adreswijziging De secretaris van de Vereniging van Land meetkundigen, de heer D. G. G. van Os, is verhuisd naar Spoorsingel 6a, Rotterdam 4. Van de Administratie Door een niet te voorziene belangstelling voor het januari-nummer 1962 is dit uitver kocht. Wij zouden gaarne beschikken over een vijftal exemplaren voor het archief. Aan biedingen met opgave van prijs worden in gewacht aan het adres Schimmelpenninck- laan 9 te Utrecht. Op de afdeling Landmeten van de Dienst voor het Gemeentelijk Grondbedrijf bestaat gelegen heid tot plaatsing van een landmeetkundig ambtenaar in de rang van Salarisgrenzen resp. f 482,- tot f 661,- en f 532,- tot f 758,- p.m. (excl. buurcompensatie). Vakantietoelage 4% van bet salaris. Salarisherziening is in voorbereiding. Gegadigden dienen ervaring te hebben in landmeetkundig buiten- en tekenwerk en ten minste een opleiding te hebben genoten op mulo-niveau. Daarnaast is bet bezit vereist van een der navolgende diploma s: 1. landmeettechnicus c.q. landmeetkundig tekenaar van de Ned. Landmeetk. Federatie. 2. H.T.S., Utrecht (afdeling landmeten). 3. cursus C.T.O. De toe te kennen rang is afhankelijk van opleiding en ervaring. Uitvoerige sollicitaties, met vermelding van volledige personalia binnen 14 dagen onder no. H. 92 te zenden aan de Directeur van bet gemeentelijk Bureau voor Personeelsvoorziening, Burgemeester de Monchyplein 10, s-Gravenhage

(NGT) Geodesia | 1962 | | pagina 21