DER OPTISCH-MECHANISCHE ONTSCHRANKING e a zancli I ay en door Ir. H. Ph. van der Schaaf, Hoofdingenieur bij de Meetkundige Dienst van de Rijkswaterstaat te Delft De behandeling van verschillende aspecten der fotogrammetrie heeft op het eerste N.G.L.- congres zulk een verheugende belangstelling getrokken, dat het blijven verschijnen van ar tikelen met fotogrammetrische inhoud in Geodesia geacht kan worden door de lezers op prijs te worden gesteld. Ieder die zich met geodesie bezighoudt, is ge- interesseerd in de mogelijkheden der foto grammetrische methoden. De landmeetkun dige, die door zijn werk met fotogrammetrie wordt geconfronteerd, en dit gebeurt stellig vroeg of laat, heeft behoefte aan elementaire theorie. De beginnende fotogrammeter wil de door hem geleerde en toegepaste werkwijze begrijpen en gaandeweg trachten zijn inzicht te verdiepen. Verschillend gerichte belang stelling, waaraan op het congres is tegemoet gekomen. Ieder onderwerp doorvorsen tot op de bodem is op een congres nooit te ver wezenlijken. Want hoewel de fotogrammetrie leidt tot dikwijls verrassend eenvoudige prak tische toepassingen, is de theorie die er aan ten grondslag ligt, stellig niet eenvoudig te noemen. Men faalt maar al te dikwijls een leerboek onmiddellijk te doorgronden. Mis schien zou daarom Geodesia wel in een be hoefte voorzien, wanneer daarin bij tijd en wijle een artikel wordt gepubliceerd, waarin een schrijver tracht op zijn wijze een bepaald fotogrammetrisch onderwerp voor een zo 121 109 denkbeeldig fotovlak (2') terrein -kaartv/ak n" (schaal -I- Fig. 1

(NGT) Geodesia | 1962 | | pagina 3