156 uitgevoerd en waarvan de resultaten van dien aard zijn dat onze oosterburen bij ons aan kloppen om advies en bijstand bij de oplos sing van hun problemen in de Elbemond. Ge wezen werd op de electronische lengtemeting (Tellurometer)de electronische coördinato- graaf, moderne reproductiemethoden in de cartografie, de tot standkoming en inrichting van het nieuwe gebouw, de moderne opvat tingen inzake het personeelsbeleid enz. ,,Wij leden van de staf zijn trots om onder uw lei ding en aanvoering te mogen werken in een sfeer van vriendschap en vertrouwen.' Namens het personeel sprak de heer Riet- veldt, Ing. de gelukwensen uit, waarbij er in het bijzonder de nadruk op werd gelegd hoe zeer de ondergeschikten, en daardoor de hele dienst, profiteren van de grote vakbekwaam heid van het Hoofd van Dienst. Maar gecon stateerd werd dat bij de jubilaris meer aan wezig is dan een denkend hoofd. Hij bezit ook een kloppend hart, voor de dienst en voor de mensen die daaraan hun krachten wijden. Bijzondere voorrechten als diensthoofd wenst hij niet, doch voor alles wenst hij deelgenoot en lotgenoot van allen te zijn. Daaraan is de bijzonder goede sfeer te danken waarin men bij deze dienst mag werken. De jubilaris, die ook als docent van het eer der genoemde I.T.C. optreedt en op het ge bied van de fotogrammetrie bekend staat als een specialist met internationale reputatie, werd namens het personeel het zeer toepasse lijk geschenk van een kleinbeeld-camera ge schonken. Aan mevr. Van der Weele en hun dochter werden bonbons en bloemen aange boden. Prof. Dr. Ir. W. Schermerhorn, Directeur van het Internationaal Trainingscentrum voor Luchtkaartering herinnerde er aan hoe de ju bilaris als pas afgestudeerd civiel-ingenieur bij hem om werk kwam vragen. Dit viel samen met een periode van veel werk in verband met de kaartering van Nieuw-Guinea voor exploratie-doeleinden. Van der Weele begon op de rekenafdeling. Hier zijn zijn inzichten gescherpt geworden en vermoedelijk daardoor is hij in dit vak „blijven hangen", hetgeen voor een civiel-ingenieur wel als een bijzon derheid mag gelden, zodat hij in dit opzicht wel als een opvolger van de spreker kan wor den gezien. Door de tragische dood van wij len de heer G. Fortuin is de heer Van der Weele op jeugdige leeftijd op deze post ge komen en heeft daardoor de kans gekregen zichzelf met de dienst te ontplooien. Prof. Schermerhorn deed uitkomen hoe ook Van der Weele een goede reputatie heeft op gebouwd en ook internationaal gezien een erkend autoriteit is op het gebied van zijn vak. Hij was er "'eker van dat dit in de toekomst nog in stijgt.. Ie lijn zou gaan. ,,U bent nog in de kracht van uw leven." Prof. Schermer horn voegde hieraan toe dat het bestuur van het I.T.C. besloten heeft, de heer Van der Weele, ingaande 1 januari 1963, te benoemen tot directeur van het I.T.C. Hij zal tegelijker tijd advisieur van de Meetkundige Dienst van de Rijkswaterstaat kunnen blijven, zoals de spreker zelf dit vroeger is geweest. De com binatie van deze functie wordt reeds gesym boliseerd in het nieuwe gebouwencomplex aan de Kanaalweg, waar theorie en praktijk samen gaan. Mede namens mevr. Schermerhorn bood hij een projector aan. De heer en mevrouw Van der Weele met zoon en dochter en een groot deel van het M.D.-personeel voor het M.D.-gebouw aan de Kanaalweg te Delft.

(NGT) Geodesia | 1962 | | pagina 18