en ka,n,kwcoY^ en een viym 193 Behalve de vragen die we in het vorige num mer bespraken in het artikel „Wat is en wat doet de landmeetkundige dienst van en het verzoek om medewerking door het verstrekken van artikelen en het opgeven van correspondenten, bevatte de aan diverse land meetkundige diensten toegezonden vragenlijst ook de volgende vraag: „Welke wensen heeft U ten aanzien van Geodesia Ook hierop kwamen vele antwoorden binnen en het verheugt ons in de eerste plaats dat hierin zoveel lof voor ons blad tot uiting kwam. We willen niet alle lof herhalen die ons werd toegezwaaid, maar slechts enkele antwoorden hieronder vermelden, waarbij we een willekeurige greep doen: ,,Ben hierover wel tevreden. „Dank aan Hr. Koet voor zijn interessante artikel in nr. 1 van 1962." „Met deze wen sen wordt beslist niet bedoeld, dat „Geo desia" thans niet voldoet. Integendeel, voor inhoud en verzorging lof aan de redactie." „Is een goed blad" „Doorgaan op hetzelfde niveau" „Mijns inziens laat „Geodesia" niets te wen sen over." „Gaat goed" „Zo doorgaan, het is bijzonder interessant." Wanneer we deze bloemlezing zo overzien zouden we als redactie de neiging kunnen krijgen een beetje in te slapen en tevreden te zijn met de bereikte resultaten en de gekweek te goodwill. Het is daarom gelukkig, dat er ook vele andere antwoorden waren, die wel geen kritiek bevatten, maar vele wensen naar voren brachten, wensen die ook bij ons leven en waarvan de vervulling ons doel is. Dit doel kunnen we echter alleen bereiken, wanneer de mogelijkheden geboden worden deze wen sen te vervullen en voor die mogelijkheden doen we een beroep op u. Om aan de geuite wensen tegemoet te kunnen komen hebben we artikelen nodig over de gevraagde onder werpen en deze artikelen moeten weer van u, lezers van „Geodesia", die over ervaring met betrekking tot de gevraagde onderwerpen beschikken, komen. Op die wijze helpt u el kander en wordt ons blad nog meer dan thans uw eigen vakblad, waarin u gegevens uitwis selt. Helpt ons daarbij. Hieronder volgt een lijst van de geuite wen sen: 1Meer artikelen over landmeetkundig re kenwerk. 2. Meer bespreking van nieuwe meetinstru menten. 3. Graag meer technische artikelen. 4. Uitbreiding met een rubriek Burgerlijk Recht met mogelijkheid tot het stellen van vragen. 5. Meer op de praktijk ingestelde artikelen, liefst in eenvoudige vorm. Dus niet te veel artikelen over buitengewone, weinig voorkomende werkzaamheden of ge schiedkundige artikelen, waaruit geen of weinig lering is te trekken. (Of deze laatste conclusie geheel juist is, is ons in ziens discutabel, Red.) 6. Bespreking van veel praktijkproblemen zonder verwijzing naar H.T.W. 7. Bespreking van uitrustingen van land meetkundige diensten. 8. Vertaalde buitenlandse artikelen. (Deze kan men ons inziens lezen door de be treffende tijdschriften uit de N .G.L.-bi- bliotheek ter leen te vragen, Red.) 9. Instelling van een soort ideeënbus, waar in collega's over alledaagse onderwerpen mededeling doen, wanneer ze ergens een interessante oplossing voor hebben ge vonden. (De rubriek „Weet LI'' bestaat nog steeds, Red.) 10. Het mag nog wel wat dikker worden. (Geen bezwaar, Red.) 11. Behandeling van praktische problemen, die zich bij gemeentelijke landmeetkun dige diensten kunnen voordoen. 12. Aan de hand van voorbeelden onder werpen behandelen zoals astronomische plaatsbepaling, grafische vereffening van een snelliuspunt, enz. 13. Wellicht zou de rubriek „Opgaven met een landmeetkundige inslag wat meer kunnen worden opgenomen, c.q. worden uitgebreid. (We kunnen deze wens on-

(NGT) Geodesia | 1962 | | pagina 19